Ceny komodit by mohly krátkodobě růst
|

Ceny komodit by mohly krátkodobě růst

Continuous Commodity Index (CCI), který investoři často používají k získání širšího pohledu na komoditní trhy, je na zajímavé úrovni. CCI je vnímán jako hlavní benchmark komoditních cen, skládá se ze 17 komoditních futures kontraktů. V současnosti je na 50% Fibonacciho retracementu uptrendu, který trval od listopadu 2008 do dubna 2011.

Komodity Technická analýza

Podle grafu upraveného o efekt rolování cena indexu klesla od dubna 2011 z maxima 689 ke 30. květnu 2012 o 25 %. Inflační tlaky se tím značně zmírnily, což je pro řadu zemí pozitivní zpráva, centrální banky se totiž mohou soustředit na ekonomický růst.

V krátkodobém horizontu vzhledem k dolarového indexu (DX), který se také nachází na úrovni možného obratu, můžeme předvídat obrat vývoje cen komodit se silnou negativní korelací k dolarovému indexu.

CCI - index cen komodit

Expert: Ropu pod 90 USD a zlato nad 2 000 USD letos jen těžko uvidíme
Ceny většiny hlavních komodit jsou na nejnižších hodnotách od začátku roku. Je čas začít nakupovat? Jakým způsobem je vývoj komodit ovlivněn americkým dolarem? A co se stane, až ropu zasáhne vrchol v těžbě? Na otázky šéfredaktora Investičního webu odpovídal v pořadu Tržiště na Rádiu Česko portfoliomanažer J&T Komoditního fondu Martin Kujal.