Goldman Sachs: Comeback Evropy je tady, vsaďte proti Americe!
|

Goldman Sachs: Comeback Evropy je tady, vsaďte proti Americe!

Řada analytiků a stratégů má ohledně dalších měsíců jasno - Amerika svou ekonomickou výkonností dalece překoná Evropu, která se potřebuje oddlužit a vyřešit současnou krizi. Akcioví stratégové Christian Mueller-Glissmann a Peter Oppenheimer ovšem nabízejí na první pohled kontraríánskou sázku. Comeback Evropy podle nich již začal.

Investiční doporučení Světové akcie BRICS Evropské akcie

Ve své aktuální zprávě klientům doporučují nákup akcií firem, které mají expozici v Evropě a prodej akcií s expozicí v USA. Proč?

Euro půjde nahoru, věříme i akciím firem s evropskou expozicí

"Doporučujeme dlouhou pozici v koši akcií evropských firem s expozicí tržeb v eurozóně a naopak krátkou pozici v koši akcií evropských společností s vysokou expozicí ve Spojených státech. Druhé jmenované totiž od začátku výrazně překonaly svou výnosností první koš a jsou aktuálně již hodně drahé. Předpokládáme obrat, jakmile pokročí řešení evropské dluhové krize."

Doporučení by mělo fungovat tím lépe, když se bude dařit euru vůči americkému dolaru. Analytici Goldman Sachs v současnosti právě euru ve srovnání s dolarem věří. Navíc akcie na některých evropských trzích v posledních týdnech s přehledem překonávají rostoucí americký trh, například ty španělské, které byly v prvním pololetí pod extrémním tlakem.

EURUSD

Dluhová krize: ECB prý zvažuje stropy výnosů dluhopisů, ta to popírá
Evropská centrální banka podle týdeníku Spiegel zvažuje zavedení stropů pro výnosy dluhopisů. Nakupovala by dluhopisy problémových zemí od chvíle, kdy by jejich výnosy překročily předem stanovenou hranici rozdílu oproti výnosům německých vládních dluhopisů. Spiegel bez uvedení zdroje předpokládá, že ECB o těchto stropech rozhodne na svém zářijovém zasedání.

BRIC? Ještě lepší!

Navzdory dopadu globálního zpomalení na Čínu věří také emerging markets, které na tom budou ještě lépe než Evropa. Navíc právě v Číně by mohlo dojít k další podpoře ekonomiky ze strany vlády, inflace je velice nízká.

"Doporučujeme kombinaci dlouhé pozice v koši akcií evropských firem s velkou expozicí v zemích BRIC a krátké pozice v koši akcií evropských firem s vysokou expozicí v eurozóně. Ocenění na základě P/E je podobné, ale zatímco firmám s expozicí v Evropě se může krátkodobě dařit lépe, expozice v zemích BRIC je sázkou na dlouhodobě mnohem vyšší míry růstu ekonomiky."

iShares MSCI BRIC Index Fund

Kam v dnešním světě investovat? Jednoznačně na mladé trhy!
Význam mladých trhů roste. Lákadlem pro investory jsou jejich vysoká tempa růstu, relativní stabilita, výhodná demografická situace a rychle se zlepšující infrastruktura. S rozvojovým světem jsou spjaty poměrně nové a stále vyhledávanější alternativní investiční strategie, například impaktové investování a mikrofinance.

Zdroj: Goldman Sachs