VIG: Silné výsledky za druhý kvartál a odvážný výhled
|

VIG: Silné výsledky za druhý kvartál a odvážný výhled

Rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group překonala očekávání trhu ohledně výsledků jak za druhý kvartál 2012, tak za celé první pololetí. Upravený čistý zisk za 2Q2012 byl 113,6 milionu eur (čekalo se 109,1 milionu). Jde o 14% meziroční růst. Hrubé předepsané pojistné skupiny ve druhém čtvrtletí dosáhlo 2,54 miliardy eur (meziročně +19 %), když se čekalo jen 2,25 miliardy eur.

Vienna Insurance Group (VIG) Akcie ČR Výsledková sezóna

Výborný druhý kvartál posunul nahoru i výsledek hospodaření v prvním pololetí 2012. Upravený čistý zisk se tak s 231,3 milionu eur dostal nad očekávaných 227 milionů, zisk před zdaněním za první pololetí dosáhl 301,7 milionu eur (čekalo se jen 288 milionů eur).

Dařilo se mimo jiné životnímu pojištění v Polsku, tradičně silné byly i české dcery VIG v čele s Kooperativou. Firma navýšila své investiční portfolio včetně hotovosti na 29,1 miliardy eur (+1,4 %). Investice do vládních dluhopisů zemí PIIGS tvoří jen zhruba 0,2 % portfolia.

VIG chce v dalších letech pokračovat v růstu byznysu nad průměrem odvětví. K tomu jí mohou dopomáhat i vhodné akvizice. Šéf společnosti Peter Hagen před časem uvedl, že za letošní rok očekává rekordní výsledek skupiny.

VIG - výsledky za 2Q2012

Komentář Erste Group (Christoph Schultes): Společnost zopakovala vágní výhled včetně orientace na organický růst a co nejnižší volatilitu. Akcie VIG se ve srovnání s konkurencí obchodují s prémií (na úrovni ukazatelů P/E a P/B), což je na jedné straně opodstatněné výrazně vyšším růstem předepsaného pojistného, a na druhé straně silnou rozvahou. Akcie se stále obchodují pod svou vnitřní hodnotou (41,3 EUR na akcii), a proto vidíme ve střednědobém a dlouhodobém horizontu výrazný růstový potenciál. Potvrzujeme naše doporučení "kupovat".

VIG: Kvalitní příběh a potenciál růstu v jinak neklidné době
Vienna Insurance Group vykázala v prvním kvartálu 2012 růst tržeb o 5,5 %, a dále poměrně silná čísla zahrnující růst pojistného o 5,5%, zisku před zdaněním o 6 %. Čistý zisk vzrostl v o 7,9 %. Akcie doporučujeme kupovat s cílovou cenou 38 eur.

Zdroj: Vienna Insurance Group (VIG)