Nejoblíbenější akcie v portfoliích hedgeových fondů
|

Nejoblíbenější akcie v portfoliích hedgeových fondů

Společnost Goldman Sachs pravidelně zveřejňuje seznam nejpopulárnějších akcií mezi manažery hedgeových fondů. Investice fondů, které spravují miliardová portfolia, mohou být inspirací i pro drobné investory. Deset nejpopulárnějších akciových sázek v přehledných seznamech s aktuálními doporučeními.

Světové akcie Hedgeové fondy

Z první tabulky je zřejmé, že nejpopulárnějším titulem již několik čtvrtletí zůstává společnost Apple, jejíž akcie drží v portfoliu 230 hedgeových fondů. Na druhém místě je technologický gigant Google, na třetím Microsoft.

Největší zastoupení mají technologie, na druhém místě je bankovní sektor a na třetím farmaceutický sektor. Za pozornost dále stojí společnost Eastman Chemical, v níž hedgeové fondy vlastní 18 % tržní kapitalizace. Případné ukončování pozic by pravděpodobně vedlo k vysoké volatilitě a výrazným propadům.

Ve čtvrtém sloupci je uvedena výnosnost jednotlivých akcií od začátku letošního roku. Z tabulky je zřejmé, že první místo obsadila jednoznačně společnost Apple se 66,27 %. Na druhém místě je firma Eastman Chemical se 42,83 %, na třetím pak banka Wells Fargo (23,84 %), která patří mezi největší akciové pozice miliardáře Warrena Buffetta.

10 nejpopulárnějších akcií mezi hedgeovými fondy

Nejoblíbenější akcie v portfoliích hedgeových fondů

V druhé tabulce je znázorněno doporučení analytiků u 10 nejpopulárnějších akcií v portfoliích hedgeových fondů. Nejvíce doporučení BUY (nákup) mají akcie společnosti Qualcomm (87,6 %), na druhém místě je firma Apple (86 %), na třetím společnost Eastman Chemical (84,6 %). Nejnižší počet BUY doporučení mají akcie banky JPMorgan Chase (63,2 %).

Doporučení analytiků u 10 nejpopulárnějších akcií v portfoliích hedgeových fondů (zdroj: Bloomberg)

Doporučení na nejoblíbenější akcie v portfoliích hedgeových fondů

Z pohledu technické analýzy jsou zajímavé především 4 tituly. Akcie společnosti Apple vyrazily na nová maxima, v silném růstovém trendu se nacházejí také akcie firmy Pfizer. Akcie společností Google a Wells Fargo testují rezistence.

Akcie: Pádná odpověď na kritiku rally při malých objemech
Objem obchodů s akciemi je jedním z velkých témat posledních let. Těm, kdo zpochybňují více než 100% posílení akcií od jejich dna v březnu 2009, je trnem v oku to, že růst trhu probíhá za malého objemu obchodů, není tedy "zdravý". Řada investorů se proto zdráhá vrátit na trh s akciemi (takové trošku sebenaplňující proroctví, co myslíte?). Statistika má ovšem někdy hodně cenné údaje.

Doug Kass varuje: Akcie se propadnou, extrémně nízký VIX se o to postará
Legendární investor Doug Kass ze Seabreeze Partners považuje rally na americkém akciovém trhu, která 21. srpna vyvrcholila překonáním několikaletých maxim, za odpískanou. Extrémně nízké hodnoty indexu volatility VIX totiž v posledních měsících zpravidla spolehlivě předznamenaly pokles trhů (a prudký růst VIX).

Zdroj: Colosseum