BMW: Sázka podle technické analýzy může narazit na tržní sentiment
|

BMW: Sázka podle technické analýzy může narazit na tržní sentiment

Graf zobrazuje vývoj ceny akcií automobilového výrobce BMW od srpna 2008. Za povšimnutí stojí červená rostoucí linka, které se cena akcií BMW za posledních pět let dotkla čtyřikrát a vždy se od této linky odrazila (čtyři zelené kroužky). Nyní se cena opět dotýká této linky (bílý kroužek).

Technická analýza Světové akcie Akciové tipy

Dojde i tentokrát k odrazu a růstu ceny akcií? Technické indikátory by tomu napovídaly, protože jsou v silně přeprodané fázi (RSI, Stochastik a další). Ovšem osobně bych byl velmi opatrný, jelikož trh jako celek je kvůli nadcházejícím událostem (zasedání ECB a Fedu a německého ústavního soudu) v módu hibernace. Na trhu chybí objemy, což v tomto případě technickou analýzu poměrně diskvalifikuje.

BMW - technická analýza

Nakupujte akcie, jako by se v září nechumelilo, vyzývá JPMorgan
Září může být na světových trzích hodně divoké. Po víkendu, který byl ve znamení setkání centrálních bankéřů v americkém Jackson Hole, se investoři chystají na celou řadu událostí - zasedání ECB, inspekci Troiky v Řecku, americkou srpnovou nezaměstnanost a další. Analytici JPMorgan jsou v každém případě optimističtí. Ben Bernanke totiž podle nich nechal možnost třetí vlny kvantitativního uvolňování zcela otevřenou. Nové peníze by podle JPMorgan pomohly cenám rizikových aktiv více než americké ekonomice.