Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci se radují z Draghiho slov, Bernankeho mají v záloze
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci se radují z Draghiho slov, Bernankeho mají v záloze

Rozpětí 1 395 až 1 426, v němž index S&P 500 zůstal 20 obchodních dnů, během optimistického "Draghiho čtvrtku" nevydrželo. Cena se dostala na několikáté maximum a blíží se k horní linii rostoucího kanálu, která je na úrovni 1 450. Nad ní je velká šance, že se letos dočkáme i hodnoty 1 500.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

Nejbližší supporty jsou na 1 420 (srpnová maxima), 1 395 až 1 400 (minimum za poslední 2 týdny) a na spodní linii kanálu 1 385 až 1 390, která definuje rozhraní býčího trhu.

S&P 500

S&P 500 - technická analýza

Index volatility VIX týden zakončil na 14,38 a vrátil se do býčí zóny pod hladinou 17.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Index S&P 500 zůstává v rostoucím kanálu. Dokud je uvnitř, je v býčím trendu. Nejbližší supporty jsou na 1 420 (srpnová maxima), 1 395 až 1 400 (minimum za poslední 2 týdny) a na spodní linii kanálu 1 385 až 1 390, která definuje rozhraní býčího trhu.

Jestliže se index S&P 500 obchoduje u horní linie rostoucího kanálu, je pravděpodobná rychlá, krátkodobá korekce. Mezi středeční zavírací a čtvrteční otevírací cenou je velký cenový odskok, kam se index bude vracet. Kromě toho při čtvrteční rally posilovalo více než 90 % akcií z NYSE, což je situace, po níž na sebe opačná reakce nikdy nenechá dlouho čekat.

Září je statisticky pro akcie nejhorším měsícem, což je vděčné téma investičních článků. Od roku 1950 skončilo ve ztrátě v 61 % let. Jestliže se však podíváme na výsledek posledních 7 let, září v pěti případech skončilo v zisku. A ani roky prezidentských voleb nevypadají tak špatně – z posledních šesti září "uspělo" hned třikrát. Jak se do statistik zapíše září 2012, rozhodne pravděpodobně Fed na svém zasedání ve středu a ve čtvrtek.

Poznámka redakce: Po pátečním špatném reportu z amerického pracovného trhu se sázky na další kvantitativní uvolňování znovu zvýšily. Předpokládají ho mimo jiné Nouriel Roubini nebo Jan Hatzius z Goldman Sachs. Již dříve ho za hotovou věc označil například Bill Gross.

QE3: Věčné téma, které ale možná skončí už na podzim
V posledních dnech má na trhy velký dopad nová vlna spekulací ohledně třetí vlny kvantitativního uvolňování (QE3). Ve svém čtvrtečním projevu se prezident St. Louiského Fedu James Bullard (který letos nehlasuje v FOMC) snažil vyvrátit spekulace, že poslední zápis z jednání Fedu znamená novou naději na tištění peněz, které by bylo podporou pro ceny rizikových aktiv i zlata, a naopak hrozbou pro dolar.