Akcie: Favorité mezi regiony pro rok 2013
|

Akcie: Favorité mezi regiony pro rok 2013

Přes pokračující ekonomicko-politickou nejistotu byl uplynulý rok 2012 pro investory na akciových trzích velice příznivý. Americké akcie reprezentované širším indexem S&P 500 posílily nejvíce za poslední tři roky, stejná statistika platí i pro panevropský index STOXX Europe 600. Německé akcie si připsaly dokonce nejlepší výkonnost za posledních devět let.

Světové akcie ETF Regiony Výhled na rok 2013

Jaký bude rok 2013 a na jaké regiony se zaměřit?

Přes nezpochybnitelné problémy americké ekonomiky bude podle mého názoru situace v USA z obecného pohledu v porovnání s Evropou nadále lepší a považuji za rozumné pro rok 2013 mírně nadvážit akciové investice v USA oproti těm v Evropě.

Období zpomalování ekonomického růstu v Číně se chýlí ke konci a tamní trh by po období výraznějších poklesů měl tuto skutečnost rovněž reflektovat. Přelom roku již přinesl růstovou korekci, ale i na těchto úrovních mi přijde tamní trh zajímavý, když na svá střednědobá maxima ztrácí stále téměř 50 %.

V případě investic do čínského trhu bych upřednostňoval investice prostřednictvím indexových ETF, které kopírují vývoj celého trhu či určitého segmentu, před investicí do individuálních titulů.

Jako další region se zajímavým potenciálem bych viděl Brazílii. Tamní ekonomice mohou pomoci výrazné investice do infrastruktury, které částečně souvisejí s konáním významných sportovních akcí (MS ve fotbale 2014 a LOH 2016). I v tomto případě se domnívám, že je vhodnější nákup indexového ETF, který více diverzifikuje riziko.

Napsáno pro LN.

3 akciové sázky na rok 2013
Pokud chcete trochu okořenit své investiční portfolio, máme pro vás tři tipy na potenciálně velice výnosné investice, zároveň však velice rizikové.

Zdroj: Fio banka