Burzovní kalendář (19. 1. - 23. 1. 2015)
|

Burzovní kalendář (19. 1. - 23. 1. 2015)

Trhy ovládne čekání na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky, od které se čeká, že zahájí evropskou formu kvantitativního uvolňování. V USA pokračuje výsledková sezóna a na pražské burze zveřejní výsledky za poslední loňské čtvrtletí jako první Unipetrol.

Investiční a ekonomický výhled

USA

19/1 až 23/1 Výsledková sezóna (Morgan Stanley, IBM, American Express, Johnson & Johnson)

19/1 Martin Luther King's Day - trhy jsou zavřené

20/1 Index cen domů (odhad leden: 58 bodů, prosinec: 57 bodů)

20/1 Projev člena Fedu Jeromeho Powella

21/1 Započatá výstavba (odhad prosinec: 1,042 milionu jednotek anualizovaně, listopad: 1,028 milionu jednotek anualizovaně)

22/1 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (odhad: 300 tisíc nových, předchozí týden: 316 tisíc nových)

23/1 Markit index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (FLASH; odhad leden: 54 bodů, prosinec: 53,9 bodu)

23/1 Prodeje existujících domů (odhad prosinec: 5,07 milionu jednotek anualizovaně, listopad: 4,93 milionu jednotek anualizovaně)

Za uplynulý týden americké akcie oslabily. Dow odepsal 1,3 %, S&P 500 klesl o 1,26 % a Nasdaq ztratil 1,5 %. Přesto úplný závěr týdne přinesl jistou naději, když v pátek akcie prudce posílily díky růstu cen ropy.

Nový týden může ukázat, zda na trhy dorazila dlouho očekávaná korekce, nebo zda byly počáteční lednové propady jen drobnými škobrtnutími na cestě k dalšímu růstu. Od 29. prosince se index S&P 500 propadl téměř o 5 %. Na více než 10% propad se čeká už tři roky.

"Zdá se, že se medvědi pomalu probouzejí ze zimního spánku, derby s býky je ale zatím nerozhodné. Páteční návrat nad 2 000 bodů při nadprůměrném objemu obchodů je pozitivním signálem. Stále jsme ve třetím roce prezidentského funkčního období. Druhá polovina ledna bývá v těchto letech tradičně zisková, pokračování vývoje v pátečním duchu tedy podporuje sezónní vzorec. Varianta obchodování v rozpětí 2 000 až 2 100 bodů zůstává i proto pro nejbližší období nejpravděpodobnější," píše ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Objevují se však i mnohem pesimističtější výhledy. Podle Raoula Pala z Global Macro Investor by mohly krušné časy na burze teprve začít. "Šance na dlouhou a prudkou korekci je vysoká. Na trh se vrátila volatilita a lidé musejí snižovat rizikové pozice. S&P 500 se pravděpodobně propadne až k 1 800 bodům," říká.

Američtí investoři jsou pod tlakem prudce klesajících cen ropy a vlastně nevědí, zda je zlevňování této suroviny příznivé, nebo nepříznivé. Pokles cen ropy o více než polovinu totiž sice zvyšuje kupní sílu amerických spotřebitelů, zároveň ale vyvolává obavy ze zpomalení růstu globální ekonomiky. K tomu se přidal i propad cen mědi, která je považována za ukazatel světové aktivity, protože se používá ve stavebnictví a telekomunikacích. Jen za poslední týden měď zlevnila o 8 %.

K nejistotě na trzích přispělo i rozhodnutí švýcarské centrální banky zrušit minimální hladinu kurzu franku k euru, v důsledku čehož frank posílil z 1,2 EUR/CHF na 0,99 EUR/CHF.

Velkou důvěru nevzbuzují ani výsledky firem za 4Q2014. Ze 40 firem, které údaje zatím zveřejnily, sice 55 % překonalo odhady tržeb a 77,5 % odhady zisků, očekávání však byla v minulých týdnech posunuta výrazně níže.

Pokračující výsledková sezóna bude na americkém trhu v týdnu tím nejzajímavějším. Čísla o hospodaření zveřejní třeba Morgan Stanley, IBM, American Express či Johnson & Johnson. Wall Street očekává růst zisků o 3,5 %, ještě v říjnu se ale čekal 11% růst. Odhady hospodářských výsledků firem najdete ZDE.

Americkým akciím se nicméně nadále dostává podpory od významných finančníků a ekonomů z celého světa. Ti totiž americké akcie stále považují za největší investiční magnet. "Kyvadlo se zhouplo zpět, USA si získávají svou pozici ve světové ekonomice. Tady se oživení projeví nejsilněji," říká Jacob Frenkel, šéf mezinárodní divize JPMorgan Chase, který se již od poloviny 80. let účastní Světového ekonomického fóra, jež se letos bude konat od 21. do 24. ledna. Od účastníků letošního Světového ekonomického fóra v Davosu se obecně očekává upřednostňování Spojených států před rozvíjejícími se trhy, jakými jsou Rusko, Brazílie či Indie.

V pondělí zůstanou americké trhy kvůli státnímu svátku zavřené, a dostupné tak nebudou žádné nové ekonomické údaje. Na makrodata ale nebude příliš silný ani zbytek týdne. Zaujmou snad jen údaje z nemovitostního trhu.

Dokáží letos americké akcie to, co se jim ještě nepovedlo nikdy v historii?
Jeffreyho Gundlacha z DoubleLine Capital doporučujeme sledovat především těm, které zajímají státní dluhopisy. Ve své výroční prezentaci se ale věnoval hojně také akciím. Ty americké mají podle něj před sebou pro letošní rok jeden zajímavý milník.
Americké akcie v příštích 10 letech nepotopí ani armáda důchodců
Stárnutí generace baby boomers, lidí narozených v USA v období od druhé poloviny 40. do první poloviny 60. let minulého století, by se podle očekávání mělo negativně projevit i v cenách amerických akcií. Obecně totiž platí, že s rostoucím věkem investorů se snižuje podíl akcií v jejich investičních portfoliích. V dalších zemích ale vztah mezi stárnutím populace a cenami akcií příliš silný není, a tak to nakonec možná ani s americkými akciemi nebude až tak horké.
Investiční poznatky od legend, které experti neberou na lehkou váhu
Jaké časem prověřené investiční rady ohledně rizika od legendárních investorů využívají profíci na trhu?
Akcie: Zajímavosti ze současného vývoje, které by vám neměly uniknout
Americké akcie mají za sebou nevydařený začátek roku. Podle části komentářů je to dobré znamení, ostatní zdůrazňují významná rizika. Co zajímavého nabídly první obchodní seance s číslem 2015 v popisu?
10 věcí, které se stávají před finanční krizí a dějí se právě teď
Pokud nevěříte, že se blíží další finanční krize, měli byste si přečíst tento článek. Děje se totiž přesně to, co předcházelo krizi v roce 2008.

Evropa

19/1 až 23/1 Výsledková sezóna (Unilever, SAP)

20/1 Německo - index cen výrobců (odhad prosinec: -0,4 % meziměsíčně a -1,4 % meziročně, listopad: 0 % meziměsíčně a -0,9 % meziročně)

20/1 Německo - index ekonomické nálady ZEW (odhad leden: 40 bodů, prosinec: 34,9 bodu; hodnocení současné situace - odhad leden: 13 bodů, prosinec: 10 bodů)

21/1 Spojené království - změna počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti (odhad prosinec: -24 tisíc, listopad: -26,9 tisíc)

21/1 Spojené království - ILO tříměsíční míra nezaměstnanosti (odhad listopad: 5,9 %, říjen: 6 %)

21/1 Spojené království - zveřejnění zápisu z jednání centrální banky

22/1 Itálie - maloobchodní tržby (odhad listopad: +0,1 % meziměsíčně, říjen: 0 % meziměsíčně)

22/1 Zasedání ECB - banka bude rozhodovat o nastavení měnové politiky, očekává se zavedení QE

22/1 Eurozóna - index spotřebitelské důvěry (odhad leden: -10,5 bodu, prosinec: -10,9 bodu)

23/1 Francie - index nákupních manažerů ve výrobě a službách (FLASH; odhad leden: výroba 48 bodů a služby 50,9 bodu, prosinec: výroba 47,5 bodu a služby 50,6 bodu)

23/1 Německo - index nákupních manažerů ve výrobě a službách (FLASH, odhad leden: výroba 51,7 bodu a služby 52,5 bodu, prosinec: výroba 51,2 bodu a služby 52,1 bodu)

23/1 Eurozóna - index nákupních manažerů ve výrobě a službách (FLASH, odhad leden: výroba 51 bodů a služby 52 bodů, prosinec: výroba 50,6 bodu a služby 51,6 bodu)

23/1 Spojené království - maloobchodní tržby bez automobilů (odhad prosinec: -0,7 % meziměsíčně a +3,3 % meziročně, listopad: +1,7 % meziměsíčně a +6,9 % meziročně)

Evropské akcie mají za sebou silný týden s růsty okolo 5 %, vše ale směřuje k rozhodujícím lednovým událostem nejen pro evropské trhy.

Týden bude nabitý významnými informacemi. Pozornost investorů se v první řadě zaměří na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky, které by mohlo přinést očekávané evropské kvantitativní uvolňování. "Jeho absence by mohla trhy znervóznět a podpořit euro. I poslední kroky švýcarské centrální banky ale zvyšují pravděpodobnost, že k zahájení QE dojde," říká Milan Vaníček z J&T Banky.

Ostatně v očekávání QE se nesl už uplynulý týden, kdy evropské trhy rostly. Britský akciový index FTSE 100 přidal 0,78 % na 6 550,27 bodu, německý DAX vzrostl o 5,38 % na 10 167,77 bodu a francouzský CAC 40 zpevnil o 4,88 % na 4 379,62 bodu. Jednotný evropský index DJ EuroStoxx 50 od pondělí do pátku přidal 5,24 % na 3 202,24 bodu.

"Jedinou věcí, která bude v týdnu rozhodovat, bude zasedání ECB," říká Mark Luschini z Janney Montgomery Scott. Trh přitom očekává velmi masivní QE ve stylu USA a Japonska. Pokud ho trhy dostanou, čeká se prudký růst. Pokud však bude QE v Evropě nedostatečné, nebo zatím nepřijde vůbec, bude to pro investory velké zklamání. Možnost, že bankéři počkají například na výsledky řeckých voleb, není nevýznamná.

"Je značně pravděpodobné, že ECB něco oznámí, vysoce nejistý je ovšem rozsah, časování a přesná struktura případné akce. Všechny tyto parametry mohou velmi výrazně ovlivnit reakci trhu. Podle našeho názoru se od ECB dá nejspíše očekávat, že jako obvykle zklame a nějaké peníze na trh sice dodá, ale bude to málo, pozdě a tentokrát ještě možná s nějakým nevhodným omezením," míní analytici z České spořitelny.

Druhou událostí klíčovou pro eurozónu pak budou právě nedělní volby v Řecku. Výhra levicové koalice SYRIZA by mohla způsobit tlak na euro, potažmo na všechna evropská aktiva. "V tomto případě jsme však spíše optimisty a očekáváme potvrzení současné koalice. Náš základní scénář je spuštění evropského QE či jeho oznámení společně s načasováním a výhra současné vládnoucí strany v řeckých volbách. Pokud se tento scénář naplní, jsme ohledně evropských akcií naladěni pozitivně," říká Vaníček.

Z makrodat zaujme v Německu index ZEW, kde se čeká zlepšení v obou kategoriích, a předběžné indexy nákupních manažerů ve významných evropských zemích.

Co čeká od nového týdne makléř z brokerjetu ČS Martin Loos?

Euro vůči dolaru v týdnu prudce oslabilo a krátce se dostalo až pod 1,15 EUR/USD. Poté sice došlo ke korekci nad tuto úroveň, ale i tak je posun stále výrazný. "Tento týden bude vše záležet na ECB, ale pro euro to stále nevypadá dobře. Německý desetiletý výnos stagnuje, protože už skutečně nemá příliš prostoru pro pokles, zato jeho americký kolega se dostal až k 1,8 %, tedy na úroveň, ze které začal růst poté, co Ben Bernanke oznámil plán konce kvantitativního uvolňování," píší analytici z České spořitelny v týdenním výhledu. "Vzhledem ke stavu americké ekonomiky jde o hlavolam na druhou."

A ještě k tomu, že německý 10letý vládní výnos už nemá kam klesat. Ten švýcarský je v mínusu, takže to nemusí být tak úplně pravda. Zlato se také chová, jako by se blížil konec světa, jeho cena tedy roste, přestože dolar posiluje (což je značně neobvyklé). Ropa se zatím stabilizovala lehce pod 50 USD za barel, což může naznačovat tvorbu cenového dna, ale nemusí.

Asie

20/1 Čína - HDP za 4Q2014 (odhad: +7,2 % meziročně a +1,7 % mezikvartálně, 3Q2014: +7,3 % meziročně a +1,9 % mezikvartálně)

20/1 Čína - průmyslová výroba (odhad prosinec: +7,4 % meziročně, listopad: +7,2 % meziročně)

20/1 Čína - maloobchodní tržby (odhad prosinec: +11,7 % meziročně, listopad: +11,7 % meziročně)

23/1 Japonsko - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (prosinec: 52 bodů)

23/1 Čína - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (prosinec: 49,6 bodu)

Proč Grexit není pro Řecko řešením
Džin byl opět vypuštěn z láhve. Evropa diskutuje o tom, že by Řecko mohlo opustit euro. A vede se samozřejmě debata o tom, zda to Řecku pomůže a zda se nákaza rozšíří i do dalších zemí.
Když šokujícím předpovědím na celý rok stačí dva týdny
Saxo Bank stejně jako každý rok i v závěru toho loňského vydala deset šokujících předpovědí na rok 2015. Některé z nich se ale již v půlce ledna začínají přibližovat realitě.
Řecko: Co by znamenalo vítězství levicové koalice SYRIZA pro euro?
Celá eurozóna napjatě očekává výsledky řeckých parlamentních voleb 25. ledna, které mohou být důležité pro další vývoj společné evropské měny. Jaký vliv na euro by měla vláda Koalice radikální levice a co by znamenala pro věřitele, kterým Řecko dluží 240 miliard eur? Otázky pro analytika z České spořitelny Ľuboše Mokráše.
Antonín Rusek (Susquehanna University): Evropa potřebuje kapitálovou unii, bez ní v inovacích USA dožene jen těžko
Americká ekonomika roste rychleji než ta v Evropě, a to zejména díky pružnějšímu trhu práce a schopnosti inovovat. O obojím se v Evropě dlouho a hlasitě mluví, zatím se ale v těchto oblastech nic převratného neděje. V případě inovací tak nadále chybí kapitál, který by nové a z definice riskantní myšlenky podpořil. V pořadu Alter Eko na Rádiu BBC právě o tom diskutovali ekonom z Mendelova evropského centra Lubor Lacina a profesor na Susquehanna University v Pensylvánii Antonín Rusek.

Česká republika

23/1 Unipetrol - hospodářské výsledky za 4Q2014

Domácí index PX zakončil uplynulý týden na 949,05 bodu, což znamenalo růst o 0,28 %.

Nejvíce se propadly akcie NWR, které oslabily o 8,3 % na 0,44 Kč. Uhelná skupina zveřejnila předběžné údaje o těžbě za 4Q2014. Celková těžba za minulý rok dosáhla 8,6 milionu tun a prodej 8,3 milionu tun, což je méně než snížený cíl 8,75 až 9 milionů tun. "Již objem těžby za prvních 9 měsíců roku naznačoval, že splnění celoročních cílů bude výzvou," říká Milan Vaníček z J&T Banky.

Nejvíce se naopak dařilo akciím Stock Spirits (+2,8 % na 85,35 Kč), které tak mírně korigují předchozí výrazný propad. Druhým vítězem uplynulého týdne byla Komerční banka (+0,5 % na 4 770 Kč), u které podle Vaníčka ke konci týdne po několika dnech skončil prodejní tlak ze strany většího zahraničního investora.

Na pražské burze začíná výsledková sezóna tradičně petrochemickou společností Unipetrol. "Dosavadní provozní údaje ukazují na solidní kvartál, který by se měl projevit v kladném zisku EBITDA kolem 2 miliard korun. Očekáváme, že pozitivní data by mohla být podporou pro obchodování," říká Vaníček.

Česká koruna vůči euru koncem týdne posílila ze svého téměř šestiletého minima (mírně pod 28,50 EUR/CZK) zpět pod 28. Jedním z hlavních důvodů byl komentář guvernéra ČNB Singera, podle kterého nebude ČNB reagovat na klesající ceny ropy a potravin (hlavní faktory probíhajícího dezinflačního vývoje v ČR) dalším uvolněním měnových podmínek, tedy posunutím současného kurzového závazku nad 27 EUR/CZK.

Na rozdíl od ostatních regionálních měn koruna nereagovala na překvapivé zrušení režimu devizových intervencí švýcarskou centrální bankou. Zlotý stejně jako maďarský forint v reakci na krok SNB vůči euru oslabily, forint dokonce spadl na historicky nejnižší hodnotu (rostoucí obavy, že by prudké posílení švýcarského franku mohlo mít s ohledem na nezanedbatelné množství půjček ve švýcarské měně - případ především polských hypoték - významnější negativní makroekonomické dopady).

"Výnosy 10letých českých vládních bondů zůstanou pod tlakem," míní Česká spořitelna. Z domácích faktorů je budou nadále tlačit níže především přetrvávající přebytek likvidity v českém bankovním sektoru, omezená emisní aktivita ministerstva financí a klesající inflace. Z těch zahraničních to bude rostoucí pravděpodobnost zahájení odkupů vládních bondů Evropskou centrální bankou.

Spoléháte s kurzem koruny na ČNB? Podívejte se na Švýcary!
ČNB říká, že se exportéři nemusejí zajišťovat. Kurz koruny jim přece hlídá právě národní banka, poslední dny navíc přinesly hodně úvah o nové intervenci. Jenže nic nemusí být jisté. To, co se stalo ve čtvrtek ve Švýcarsku, se může lehce přihodit i v ČR. Pak jdou všechny předpoklady do háje.
Pavel Kysilka (Česká spořitelna): Koruna bude dlouhodobě posilovat, můžeme si na to ale počkat klidně rok
Česká koruna překvapila v posledních dnech výrazným oslabením. Co si o kurzu české měny a chování ČNB myslí předseda představenstva České spořitelny Pavel Kysilka?
SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Kolaps české koruny
Česká koruna na začátku roku 2015 oslabila na mnohaletá minima vůči dolaru i euru. Dění kolem naší měny jsme sledovali živě.
Co musíte ráno vědět (24. listopadu)
Co musíte ráno vědět (24. listopadu)
00:00

Co musíte ráno vědět (24. listopadu)

Jak zahájily týden akcie v Evropě a na Wall Street, jak se vyvíjí podnikatelská aktivita na obou stranách Atlantiku a...
Musíte vědět
Akciové indexy v USA zahájily týden růstem. Náladu podpořily zprávy o…
Akciové indexy v USA zahájily týden růstem. Náladu podpořily zprávy o…
včera v 22:00

Akciové indexy v USA zahájily týden růstem. Náladu podpořily zprávy o vakcínách na covid-19 a možnost, že se Janet Yellenová stane ministryní financí

Akcie ve Spojených státech v pondělí zpevnily. Trh táhly výše zejména sektory energetiky a průmyslu. Investoři...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
WSJ: Biden hodlá jmenovat Janet Yellenovou ministryní financí
WSJ: Biden hodlá jmenovat Janet Yellenovou ministryní financí
včera v 21:26

WSJ: Biden hodlá jmenovat Janet Yellenovou ministryní financí

Podle deníku The Wall Street Journal se nově zvolený americký prezident Joe Biden chystá do funkce ministryně financí...
Joe Biden Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika
EFG: Investujte do nových "zelených" dluhopisů
EFG: Investujte do nových "zelených" dluhopisů
včera v 20:30

EFG: Investujte do nových "zelených" dluhopisů

Zájem o společensky odpovědné projekty v posledních letech sílí, a proto velcí i malí investoři hledají možnosti, jak...
Firemní dluhopisy Ekologie a životní prostředí
Evropa si podle Berlína musí zachovat datovou nezávislost
včera v 18:01

Evropa si podle Berlína musí zachovat datovou nezávislost

Evropa musí prosazovat své hodnoty nejen v zahraniční politice, ale také v digitálním světě. V pondělí to na úvod on...
Evropa Informační technologie
Evropské akcie neudržely ranní zisky, skončily v mírné ztrátě
Evropské akcie neudržely ranní zisky, skončily v mírné ztrátě
včera v 18:00

Evropské akcie neudržely ranní zisky, skončily v mírné ztrátě

Akcie na západoevropských trzích sice v pondělí začaly růstem a v průběhu dopoledne přidávaly téměř jedno procento,...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
První český investiční robo-advisor Portu již spravuje přes miliardu…
První český investiční robo-advisor Portu již spravuje přes miliardu…
včera v 17:45

První český investiční robo-advisor Portu již spravuje přes miliardu korun

První český on-line investiční robo-advisor Portu překročil hranici 1 miliardy korun pod správou a 20 tisíc...
Investiční strategie Investování
General Motors svolá téměř šest milionů aut kvůli airbagům
včera v 17:12

General Motors svolá téměř šest milionů aut kvůli airbagům

Největší americká automobilka General Motors (GM) svolá 5,9 milionu vozů kvůli potenciálně nebezpečným nafukovačům...
Americké akcie Auta
Pražská burza v pondělí stoupla na nejsilnější úroveň za skoro půl…
Pražská burza v pondělí stoupla na nejsilnější úroveň za skoro půl…
včera v 16:50

Pražská burza v pondělí stoupla na nejsilnější úroveň za skoro půl roku

Pražská burza zpevnila na nejsilnější úroveň za skoro půl roku. Index PX v pondělí stoupl o 1,39 % na 955,22 bodu....
Shrnutí obchodování v ČR Akcie ČR
Ruský úřad kvůli zakázanému obsahu zahájil řízení proti Googlu
včera v 16:25

Ruský úřad kvůli zakázanému obsahu zahájil řízení proti Googlu

Ruský cenzurní orgán Roskomnadzor zahájil správní řízení proti americké internetové společnosti Google. Jako důvod...
Rusko Alphabet (Google) Regulace
Americká vláda uzavřela dohodu s provozovateli taxislužby Uber a Lyft
včera v 16:13

Americká vláda uzavřela dohodu s provozovateli taxislužby Uber a Lyft

Americká federální vláda uzavřela smlouvu s provozovateli alternativní taxislužby Uber Technologies a Lyft. Hodnota...
Spojené státy americké (USA) Uber Lyft
Růst podnikatelské aktivity v USA v listopadu opět překvapil
včera v 15:50

Růst podnikatelské aktivity v USA v listopadu opět překvapil

Růst podnikatelské aktivity ve Spojených státech v listopadu zrychlil. Ve své předběžné zprávě to v pondělí uvedla...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Indexy nákupních manažerů (PMI)
Čínští výrobci telefonů se snaží firmě Huawei vzít podíl na trhu
včera v 15:12

Čínští výrobci telefonů se snaží firmě Huawei vzít podíl na trhu

Čínští výrobci telefonů, mimo jiné Xiaomi, Oppo a Vivo, se snaží získat podíl na trhu, jemuž dominuje konkurenční...
Čína Mobilní telefony
Jeff Bezos poprvé investuje do start-upu v Africe
včera v 14:52

Jeff Bezos poprvé investuje do start-upu v Africe

Miliardář a zakladatel internetové společnosti Amazon Jeff Bezos podpořil začínající finančně technologickou firmu...
Amazon Nejbohatší investoři a byznysmeni Afrika
Na burzu letos vstoupilo rekordní množství firem specializovaných na…
včera v 13:51

Na burzu letos vstoupilo rekordní množství firem specializovaných na akvizice

Za leden až říjen letošního roku vstoupilo na burzu 165 firem, které se specializují na akvizice a které se označují...
Primární úpis akcií (IPO) Akciový trh
Šéf aerolinek Qantas: U mezinárodních letů bude požadované očkování…
včera v 13:43

Šéf aerolinek Qantas: U mezinárodních letů bude požadované očkování proti covidu-19

Šéf australské letecké společnosti Qantas Alan Joyce uvedl, že až bude k dispozici vakcína proti covidu-19, bude jeho...
Koronavirus Doprava Turismus a cestovní ruch