Burzovní kalendář (30. 1. - 3. 2. 2017)
|

Burzovní kalendář (30. 1. - 3. 2. 2017)

Donald Trump ve funkci amerického prezidenta podepsal první exekutivní příkazy. A byť některé z nich na trzích budí kontroverze, americké akcie jsou na rekordech. V nadcházejícím týdnu budou děním na trzích hýbat vedle pokračující výsledkové sezóny také centrální banky - k zasedání se sejdou Bank of Japan, Bank of England, Fed a ČNB.

Burzovní kalendář

Ohlédnutí

Americké akcie za sebou mají další týden plný rekordů. Všechny tři hlavní americké akciové indexy v týdnu posunuly historická i zavírací maxima, Dow se poprvé v historii dostal nad 20 000 bodů, širší S&P 500 poprvé v historii pokořil úroveň 2 300 bodů a index technologického trhu Nasdaq Composite se poprvé dostal nad 5 600 bodů. Investoři dále vyhodnocovali výsledky hospodaření velkých společností a sledovali první kroky Donalda Trumpa ve funkci prezidenta.

Hladinu 19 000 bodů Dow prorazil 22. listopadu. Od té doby k jeho růstu na 20 000 bodů nejvýrazněji přispěly akcie banky Goldman Sachs (154,6 bodu), počítačové firmy IBM (90,6 bodu), výrobce letadel Boeing (75,5 bodu), zábavního konglomerátu Walt Disney (69,8 bodu), zdravotnické skupiny UnitedHealth Group (56 bodů) a technologického podniku Apple (56 bodů).

Dosud zveřejněné výsledky amerických firem za čtvrté čtvrtletí v téměř 70 % případů překonaly očekávání analytiků. Akciový trh těží i z nadějí, že plány nového amerického prezidenta na snižování daní a zvyšování výdajů na infrastrukturu podpoří hospodářský růst ve Spojených státech. Některé aspekty Trumpovy politiky, například jeho sklon k protekcionismu, ovšem mezi investory vyvolávají určité obavy.

"Katalyzátorem růstu jsou nyní především kroky nového prezidenta. Trh oceňuje to, že Trump dělá jasná rozhodnutí, a osvětluje tak stále větší část toho, co bylo ještě nedávno ve tmě," říká Quincy Krosbyová ze společnosti Prudential Financial. "Nyní se média u indexu Dow zaměří na metu 21 000 bodů," dodává.

Ryan Detrick, tržní stratég ve společnosti LPL Financial, však upozorňuje, že další prudký růst indexu Dow by mohl přispět ke vzniku nebezpečné bubliny. Navíc připomíná, že únor v letech po prezidentských volbách patří od roku 1950 mezi velmi slabé měsíce.

V korporátním sektoru investory zaujaly především hospodářské výsledky softwarové firmy Microsoft. Společnost ve čtvrtek večer oznámila, že jí v posledním loňském čtvrtletí meziročně stoupl čistý zisk o 3,6 % na 5,2 miliardy dolarů, zejména díky růstu poptávky po cloudových službách. V pátek díky tomu cena akcií podniku během dne vzrostla až na rekordní maximum 65,91 USD. Tržní kapitalizace společnosti, což je hodnota všech jejích vydaných akcií, tím přesáhla 500 miliard dolarů. Naposledy měl Microsoft hodnotu přes 500 miliard dolarů v březnu 2000, kdy dosáhla vrcholu burzovní horečka zaměřená na internetové a technologické firmy.

Hospodářské výsledky dále zveřejnily například společnosti Halliburton, Yahoo!, Samsung, Alibaba Group Holding, Boeing, Fiat Chrysler Automobiles, Ford Motor, Alphabet, Microsoft, UBS nebo Chevron.

Na pražské burze se výsledky hospodaření za poslední tři měsíce loňského roku a celý rok 2016 pochlubil petrochemický holding Unipetrol. Společnosti v posledním loňském čtvrtletí stoupl čistý zisk na 4,17 miliardy Kč ze 182 milionů Kč v posledním kvartálu roku 2015. Výsledky podpořily obnovení plného provozu etylénové jednotky v Chemparku Záluží u Litvínova a rafinérie v Kralupech nad Vltavou, další pojistné plnění za nehodu na etylénové jednotce v Záluží z léta 2015 a rozpuštění opravné položky. Za celý rok Unipetrol vykázal rekordní čistý zisk 7,98 miliardy Kč.

"Během konferenčního hovoru Unipetrol potvrdil, že o dividendě bude více známo v březnu. Co se týká plateb od pojišťoven, Unipetrol počítá s tím, že by měl ještě dostat asi 7,3 miliardy Kč (asi 40 Kč na akcii). Jednání by měla být dokončena v řádu měsíců. Opakujeme, že i rok 2017 bude z pohledu reportovaných čísel firmy rekordní, a to díky třem faktorům - standardnímu provozu, příznivému makroekonomickému prostředí a platbám od pojišťoven. Navíc bude sentiment podporovat vidina výplaty dividendy," uvedl analytik z J&T Banky Bohumil Trampota.

Americké ministerstvo obchodu v pátek oznámilo, že růst ekonomiky USA ve čtvrtém čtvrtletí zpomalil na 1,9 % z dvouletého maxima 3,5 % ve třetím kvartálu. Analytici přitom tempo růstu podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 2,2 %.

Z dalších ekonomických údajů trhy sledovaly předběžné lednové indexy nákupních manažerů, ekonomické indexy institutu Ifo pro Německo, zprávu o vývoji britské ekonomiky či data z amerického realitního trhu.

Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly, Nasdaq Composite skončil na novém zavíracím maximu
Americké akcie zakončily páteční obchodování poblíž nuly. Negativně na náladu investorů působily slabé hospodářské výsledky a zpráva o poklesu tempa růstu americké ekonomiky. Index Dow ale zůstal nad psychologicky důležitou hladinou 20 000 bodů, nad kterou se dostal poprvé v historii ve středu, a index Nasdaq Composite stanovil nové zavírací maximum.
Evropské akcie v pátek zlevnily, za celý týden se ale většina hlavních indexů udržela v plusu
Západoevropské akciové trhy zakončily páteční seanci vesměs se ztrátami, když investoři reagovali na nejistotu ohledně dopadů ekonomické politiky Donalda Trumpa, fluktuace na forexové scéně a různě úspěšné výsledky korporátního hospodaření. Díky robustním ziskům z počátku týdne však jejich bilance za uplynulých pět obchodních dnů zůstala s výjimkou londýnské burzy v kladném pásmu.
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden ale o téměř jedno procento stoupla
Pražská burza v pátek po čtvrteční stagnaci klesla, index PX odepsal 0,13 % na 936,89 bodu. Dolů ho táhly pojišťovna VIG nebo telekomunikační společnost O2. Opačným směrem na index působily cenné papíry Erste Group Bank a Unipetrolu podpořeného hospodářskými výsledky.

Výhled

Přelom ledna a února bude patřit centrálním bankám. O nastavení měnové politiky budou jednat Bank of Japan, Fed, Bank of England a ČNB. Změna měnové politiky se ani v jednom případě nečeká, guvernér Bank of England Mark Carney by se však na tiskové konferenci mohl vyjádřit k očekávaným dopadům brexitu.

ČNB se probudila s nožem v zádech, končící člen bankovní rady označil intervence za chybu
Končící člen bankovní rady ČNB Pavel Řežábek v bilančním rozhovoru pro Hospodářské noviny prohlásil, že řízené oslabování koruny bylo špatné a opuštění intervencí nebude bezbolestné. Zároveň potvrdil, že je kritikem nulových sazeb.

"ČNB se bude muset primárně vypořádat s tím, že česká inflace šla v posledních měsících nahoru o poznání rychleji, než se čekalo. Oproti listopadové prognóze dosáhla inflace 2% cíle o půl roku dříve. O něco vyšší inflační prognóza by měla na prvním letošním zasedání soustředit pozornost ČNB primárně na přípravu ukončení intervencí. Trhy budou sledovat hlavně to, jak se změní rétorika bankovní rady ČNB ohledně načasování exitu. Věříme, že s pevným závazkem (intervenovat alespoň do konce prvního kvartálu 2017) se hýbat nebude, není ovšem vyloučené, že ČNB změní svojí 'měkkou' indikaci ukazující na nejvyšší pravděpodobnost exitu v polovině roku 2017. My ve světle silnějších domácích i zahraničních inflačních tlaků věříme v exit již ve druhém kvartálu tohoto roku. Další zajímavou otázkou bude to, jak se banka postaví k rychlému přílivu kapitálu do korun na začátku roku, který vedl k prudkému nárůstu devizových rezerv. Počítáme s tím, že ČNB znovu zdůrazní, že úroveň devizových rezerv pro ni není rozhodující. Na druhou stranu ponechá i nadále ve hře možnost zavedení záporných sazeb jako taktického nástroje při exitu z intervenčního režimu, a to i když je podle nás většina rady stále proti použití tohoto nástroje," říká Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance.

Z makrodat budou investoři sledovat německou inflaci a vývoj německé nezaměstnanosti, zprávu o osobních příjmech a výdajích Američanů, vývoj HDP eurozóny, sérii indexů nákupních manažerů, maloobchodní tržby v eurozóně nebo zprávu o vývoji situace na americkém trhu práce.

"Proražení rezistence na úrovni 2 280 potvrdilo býčí nastavení grafu indexu S&P 500. Dokud benchmark zůstane nad supporty, nic se nezmění. Ani index volatility VIX nesignalizuje pro nejbližší období žádné riziko. Listopad až leden bývají pro americké akcie nejpříznivějším obdobím roku. Letos i leden (po tříleté pauze) slibuje kladné znaménko. Pokud zabrousíme hlouběji do historických průměrů, lednové zhodnocení indexu po prezidentských volbách je 0,71 %," píše v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál. "První týden Donalda Trumpa v čele americké administrativy byl hektický. Trump chce zřejmě ukázat, že předvolební sliby mínil vážně. První kontroverze s 'mexickou' zdí je již na světě. Říká se, že prvních sto dnů je pro administrativu kritických. Během nich dojde k prvnímu procitnutí z případného snu, v delším časovém horizontu se pak možná ukáže, že některé věci nejsou tak pozitivní. Ne vše je takové, jak se na první pohled může zdát."

S&P 500 - technická analýza

Hospodářské výsledky v nadcházejícím týdnu zveřejní v USA mimo jiné farmaceutické firmy Merck, Pfizer a Eli Lilly, technologický obr Apple, ropné podniky ExxonMobil, ConocoPhillips a Phillips 66, vydavatelé platebních karet MasterCard a Visa, tabákoví výrobci Altria Group a Philip Morris International, provozovatel sociální sítě Facebook nebo internetový obchodník Amazon.com. V Evropě na trh výsledky hospodaření pošlou módní dům Hennes & Mauritz, farmaceutičtí výrobci Roche Holding a AstraZeneca, průmyslový koncern Siemens, automobilky Volvo a Daimler, ropná firma Royal Dutch Shell, finanční domy Deutsche Bank, Danske Bank, ING Groep, Banco Popular Español a Intesa Sanpaolo nebo maloobchodník METRO. Na pražské burze investory s výsledky hospodaření v posledních třech měsících loňského roku seznámí telekomunikační firma O2 Czech Republic.

"V případě O2 počítáme navzdory negativnímu vlivu snížení cen roamingových tarifů jen s mírným meziročním poklesem tržeb. Pozitivní roli podle nás sehraje rostoucí klientská báze v segmentu mobilních internetových dat. Provozní zisk O2 by měl mírně klesnout, přesto počítáme s dosažením hodnoty v rámci společností indikovaného plánu. Dividenda za loňský rok by měla dosáhnout 16 až 20 Kč na akcii, a to v závislosti na úrovni výplatního poměru (O2 přislíbila rozdělení 90-110 % čistého zisku). S připočtením výplaty části emisního ážia ve výši 4 koruny na akcii by se souhrnný dividendový výnos na spodní hranici přislíbeného výplatního poměru vyšplhal na asi 7,4 %," říká analytik z České spořitelny Jan Šumbera.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 30. ledna
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 30. ledna a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Výhled pro jednotlivé dny

V noci na pondělí zveřejní Japonsko zprávu o maloobchodních tržbách, dopoledne přidá Španělsko zprávu o vývoji HDP v závěru loňského roku, eurozóna doplní indexy spotřebitelské důvěry, ekonomického sentimentu, podnikatelského klimatu a nálady v sektoru průmyslu a ve službách a Německo na trh pošle inflační statistiku. Odpoledne se pozornost investorů přesune do zámoří, Spojené státy zveřejní zprávu o osobních příjmech a výdajích, index průmyslové aktivity dallaského Fedu a údaje o rozjednaných prodejích domů. Burzy v Číně zůstanou v pondělí kvůli oslavám nového lunárního roku zavřené.

Úterý otevře série dat z Japonska. Země vycházejícího slunce na trh pošle zprávu z trhu práce, statistiku výdajů domácností, údaje o průmyslové výrobě a zprávy o zahájené výstavbě a stavebních objednávkách. Zasedat navíc bude japonská centrální banka. Burzy v Číně zůstanou i v úterý kvůli oslavám nového lunárního roku zavřené. Dopoledne se investoři zaměří na odhad vývoje francouzské ekonomiky v posledním loňském čtvrtletí a údaje o francouzské inflaci, výrobních cenách a spotřebitelských výdajích, zprávu z německého trhu práce, italskou nezaměstnanost a italské výrobní ceny a sérii dat z eurozóny. Eurostat na trh pošle zprávu o vývoji situace na trhu práce, inflační statistiku a první odhad vývoje ekonomiky měnové unie v posledním loňském kvartálu. Odpoledne na trh USA pošlou index spotřebitelské důvěry od organizace Conference Board, index cen domů S&P/Case-Shiller a index nákupních manažerů pro oblast Chicaga a ropný institut API odtajní zprávu o vývoji zásob ropy na americkém území. Výsledky hospodaření v úterý zveřejní v Evropě firmy Hennes & Mauritz a O2 Czech Republic, v USA Eli Lilly, Pfizer, Xerox, Harley-Davidson, MasterCard, ExxonMobil, Sprint a Advanced Micro Devices či Apple a v Japonsku Nintendo.

Středa bude patřit indexům nákupních manažerů. Ukazatele za zpracovatelský sektor zveřejní Japonsko, Čína, jednotlivé země v Evropě a odpoledne i Spojené státy. Čína přidá nad ránem i PMI mimo zpracovatelský sektor. Dopoledne na trh Spojené království pošle index cen domů a Evropská komise zveřejní zaktualizovanou prognózu vývoje HDP eurozóny. Odpoledne přidá Česká republika bilanci státního rozpočtu a ve Spojených státech vyjdou vedle PMI ještě zpráva o stavebních výdajích, pravidelná týdenní zpráva o počtu žádostí o hypotéku, statistika počtu nově vytvořených pracovních míst v soukromém sektoru od agentury ADP, pravidelná týdenní zpráva o vývoji zásob ropy od vládní energetické agentury EIA a údaje o lednových prodejích aut. Hlavní událostí dne však bude měnově-politické zasedání měnového výboru Fedu, tentokrát bez následné tiskové konference Janet Yellenové. Hospodářské výsledky ve středu zveřejní v Evropě Roche Holding, Siemens nebo Volvo a v zámoří Marathon Petroleum, Altria Group nebo MetLife, Symantec a Facebook.

Ve čtvrtek nad ránem Japonsko zveřejní index spotřebitelské důvěry, Spojené království na trh dopoledne pošle index nákupních manažerů ve stavebnictví a eurozóna doplní index výrobních cen. Hodinu po poledni oznámí britská centrální banka výsledek svého měnově-politického zasedání a na tiskové konferenci vystoupí šéf Bank of England Mark Carney. Ve 13.00 oznámí výsledek zasedání rovněž ČNB, zhruba hodinu poté na tiskové konferenci vystoupí guvernér banky Jiří Rusnok. Ve Spojených státech vyjdou zpráva o plánovaném propouštění od konzultační společnosti Challenger, Gray & Christmas, zpráva o produktivitě práce mimo zemědělství a nákladech na práci, pravidelná týdenní statistika počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti a pravidelná týdenní zpráva o vývoji zásob zemního plynu na americkém území od vládní energetické agentury EIA. Výsledkovou mozaiku ve čtvrtek doplní v Evropě Nokia, Royal Dutch Shell, Daimler, ING Groep, Deutsche Bank či AstraZeneca, v USA ConocoPhillips, Merck, Estée Lauder Cos, Philip Morris International, Ralph Lauren, GoPro, Amazon.com nebo Visa a v Japonsku společnost Sony.

Pátek bude dnem indexů nákupních manažerů v sektoru služeb. Ukazatele vyjdou v Číně, Japonsku, jednotlivých evropských zemích a odpoledne i ve Spojených státech. Dopoledne přidá Itálie inflační statistiku a eurozóna na trh pošle statistiku maloobchodních tržeb. Odpoledne s projevem vystoupí prezident chicagské pobočky Fedu Charles Evans a vedle PMI vyjde v USA ještě zpráva o továrních objednávkách. Hlavní událostí dne ale bude zveřejnění zprávy o vývoji situace na americkém trhu práce. Ekonomové čekají, že bude za leden oznámeno setrvání celkové míry nezaměstnanosti na 4,7 % a vznik zhruba 165 tisíc pracovních míst mimo zemědělství po přírůstku 156 tisíc míst v prosinci. Výsledky hospodaření v závěru týdne představí v Japonsku Mitsubishi UFJ Financial Group, v Evropě METRO, Banco Popular Español či Intesa Sanpaolo a ve Spojených státech Phillips 66 nebo Hershey.

 

Co musíte ráno vědět (1. dubna)
Co musíte ráno vědět (1. dubna)
00:00

Co musíte ráno vědět (1. dubna)

Jak se v úterý dařilo světovým akciím, jaká byla v březnu inflace v eurozóně a čím proti sobě brazilský prezident...
Musíte vědět
Americké akcie v úterý oslabily, index S&P 500 za sebou má nejhorší…
Americké akcie v úterý oslabily, index S&P 500 za sebou má nejhorší…
včera v 22:30

Americké akcie v úterý oslabily, index S&P 500 za sebou má nejhorší čtvrtletí od roku 2008

Americké akcie v úterý klesly, na trhu přetrvávají obavy z hospodářských dopadů šíření koronaviru. Index S&P 500 za...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Úterý na trzích (31. března 2020): Evropské akcie zpevnily, americké…
Úterý na trzích (31. března 2020): Evropské akcie zpevnily, americké…
včera v 22:15

Úterý na trzích (31. března 2020): Evropské akcie zpevnily, americké indexy zisky z první poloviny seance neudržely

Obchodování na evropských akciových trzích začalo v úterý v plusu. Během celého dne ovšem indexy kolísaly a podívaly...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Volkswagen prodloužil uzavírku německých továren do 19. dubna
Volkswagen prodloužil uzavírku německých továren do 19. dubna
včera v 21:30

Volkswagen prodloužil uzavírku německých továren do 19. dubna

Německý automobilový koncern Volkswagen prodloužil odstávku výroby v německých továrnách své hlavní značky VW kvůli...
Volkswagen Auta Průmysl
Brusel schválil plán PKN Orlen na převzetí firmy Energa
včera v 21:03

Brusel schválil plán PKN Orlen na převzetí firmy Energa

Evropská komise schválila plán největší polské rafinerské společnosti PKN Orlen na převzetí polské elektrárenské...
PKN Orlen Evropská unie Fúze a akvizice
Růst globální ekonomiky se letos podle S&P téměř zastaví
Růst globální ekonomiky se letos podle S&P téměř zastaví
včera v 20:22

Růst globální ekonomiky se letos podle S&P téměř zastaví

Růst světové ekonomiky bude letos kvůli koronaviru činit jen 0,4 %, napřesrok však zrychlí na 4,9 %. Předpovídá to...
Světová ekonomika Hospodářský růst HDP
Havlíček: Kompenzovat mzdy budeme i fungujícím firmám
včera v 19:35

Havlíček: Kompenzovat mzdy budeme i fungujícím firmám

Fungující firmy, které nyní platí zaměstnancům 100 % mzdy, ale kvůli koronaviru se potýkají s poklesem výnosu nebo...
Byznys a podnikání Česká ekonomika
Slovenská schválila návrhy na pomoc menším firmám a živnostníkům
včera v 19:18

Slovenská schválila návrhy na pomoc menším firmám a živnostníkům

Slovenská vláda v úterý schválila první velký balík návrhů pomoci zaměstnancům, živnostníkům a menším firmám, které...
Slovensko Byznys a podnikání
Pomozte nám, jako vám pomohli po válce, vyzývají Němce Italové
včera v 18:56

Pomozte nám, jako vám pomohli po válce, vyzývají Němce Italové

Pomozte nám, jako vám pomohli po válce, vyzývají Němce v otevřeném dopise starostové severoitalských měst a zástupce...
Německo Itálie Koronavirus
Fed oznámil další nástroj na zvýšení dolarové likvidity
Fed oznámil další nástroj na zvýšení dolarové likvidity
včera v 18:29

Fed oznámil další nástroj na zvýšení dolarové likvidity

Americká centrální banka v úterý oznámila zřízení dalšího dočasného nástroje na podporu finančních trhů, jehož...
Fed Hotovost Americký dolar
Vláda schválila kurzarbeit, stát poskytne dva příspěvky na mzdy
včera v 18:26

Vláda schválila kurzarbeit, stát poskytne dva příspěvky na mzdy

Vláda v úterý schválila pravidla kurzarbeitu. Stát bude vyplácet dva druhy příspěvků na mzdy za období od 12. března...
Byznys a podnikání Česká republika Politika
Vláda: OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25 000 Kč
včera v 18:17

Vláda: OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25 000 Kč

Vláda vyplatí osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) postiženým šířením koronaviru jednorázovou částku 25 000...
Byznys a podnikání Koronavirus Podpora ekonomiky
TMR: Restrikce kvůli koronaviru mají díky sezónnosti zatím jen malý…
včera v 18:08

TMR: Restrikce kvůli koronaviru mají díky sezónnosti zatím jen malý dopad na tržby

Společnost Tatry Mountain Resorts (TMR), která je provozovatelem lyžařských středisek a zábavních parků na Slovensku,...
Tatry Mountain Resorts (TMR) Sport Turismus a cestovní ruch
Evropské akcie v úterý kolísaly, nakonec ale uzavřely v plusu. Mají…
Evropské akcie v úterý kolísaly, nakonec ale uzavřely v plusu. Mají…
včera v 18:00

Evropské akcie v úterý kolísaly, nakonec ale uzavřely v plusu. Mají za sebou nejhorší čtvrtletí za téměř 18 let

Západoevropské akciové indexy zahájily úterní seanci v zelených číslech. Během celého dne ale kolísaly a podívaly se...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Koronavirový plán G20 bude řešit dluhové potíže chudších zemí
včera v 17:35

Koronavirový plán G20 bude řešit dluhové potíže chudších zemí

Plán skupiny největších ekonomik světa G20 pro boj s hospodářskými důsledky koronaviru se bude zabývat řešením...
Podpora ekonomiky Koronavirus Emerging Markets
Pražská burza v úterý zpevnila, nahoru trh táhly akcie Avastu a…
Pražská burza v úterý zpevnila, nahoru trh táhly akcie Avastu a…
včera v 16:50

Pražská burza v úterý zpevnila, nahoru trh táhly akcie Avastu a skupiny ČEZ

Obchodování na pražské burze v úterý skončilo v zelených číslech. Index PX posílil o 2,52 % na 789,88 bodu....
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Volatilita na trzích neprospívá IPO
Volatilita na trzích neprospívá IPO
včera v 16:25

Volatilita na trzích neprospívá IPO

Není žádnou novinkou, že když se na trhu zvyšuje volatilita a nejistota společně s propady cen, dochází k omezení...
Primární úpis akcií (IPO) Světová ekonomika Koronavirus
Opatření české vlády na podporu firem a spotřebitelů v době…
Opatření české vlády na podporu firem a spotřebitelů v době…
včera v 16:01

Opatření české vlády na podporu firem a spotřebitelů v době koronavirové krize

Česká vláda se snaží podpořit spotřebitele a firmy, aby se ekonomika, kterou prudce zabrzdila preventivní opatření...
Česká republika Česká ekonomika Koronavirus
Realitní firmy: Zájem o nemovitosti klesl až o desítky procent
včera v 15:29

Realitní firmy: Zájem o nemovitosti klesl až o desítky procent

Zájem o nemovitosti se některým realitním firmám kvůli opatřením proti šíření koronaviru snížil až o desítky procent....
Nemovitosti Realitní trh Koronavirus
Huawei má navzdory americkým sankcím vyšší tržby i zisk
včera v 14:58

Huawei má navzdory americkým sankcím vyšší tržby i zisk

Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei Technologies loni zvýšil tržby o 19 % na 858,8 miliardy jüanů (tři...
Mobilní telefony Asijské akcie Výsledková sezóna