4 akcie na SHORT? Tyto americké firmy mohou výrazně pocítit čínská cla
|

4 akcie na SHORT? Tyto americké firmy mohou výrazně pocítit čínská cla

Spojené státy americké zavedly cla na dovoz oceli a hliníku, ale minimálně dočasně od nich osvobodily většinu svých významných obchodních partnerů. Čína je výjimkou, a tak nepřekvapuje, že na sebe nenechala dlouho čekat její odvetná opatření. Akciové trhy na obchodní přestřelku ekonomických těžkých vah reagují nervózně a pokračují ve výrazném kolísání. Které akcie by mohly kvůli čínským clům utrpět ztráty?

Akciové tipy Americké akcie Investiční tipy Spekulace Boeing United Technologies Caterpillar

Odpověď není jednoduchá, stejně jako není snadné odhadovat prakticky cokoli na trzích. Stačí se podívat na středeční vývoj na americké burze, kdy počáteční hluboký pokles vystřídala mohutná rally. Má ale každopádně smysl zaostřit na firmy, které mají v Číně své významné odbytiště produktů, jichž se odvetná cla mají týkat.

Boeing

Čína mezi konkrétními produkty podléhající 25% clu jmenovala letadla. Konkrétně má jít o stroje o váze 15-45 tun.

zdroj: Google Finance

General Motors

Čína je pro firmu již šest let v řadě největším retailovým trhem. Loni prodeje General Motors v zemi vzrostly o 4,4 % na více než 4 miliony vozů.

zdroj: Google Finance

Caterpillar

Prodeje výrobce těžké techniky v Číně mohou kvůli clům logicky utrpět. Analytici z Macquarie ve středu snížili cílovou cenu akcií Caterpillaru ze 147 na 130 USD.

zdroj: Google Finance

United Technologies

Společnost má za sebou dlouhou historii působení v Číně. Například v roce 2014 uzavřela dohodu o dodávkách technologií pro čínského výrobce letadel Commercial Aircraft Corporation of China, možná známější jako Comac.

zdroj: Google Finance

Zdroj: thestreet.com