Pamela Woo (BNP Paribas AM): Americké akcie si vybírají oddechový čas. Na reformu daní nakonec dojde, investoři by ale měli příležitosti hledat už teď
Donald Trump v březnu poprvé narazil na odpor Kongresu včetně části republikánských zákonodárců, když se mu nepodařilo nahradit obecně ne zrovna populární Obamacare. Americké akciové trhy i v reakci na to poprvé po několika měsících odepsaly za jeden den více než procento. S Pamelou Woo z BNP Paribas AM jsme hovořili mimo jiné o tom, jak i ve světle toho vnímá napjatě očekávanou reformu daní, tedy jeden z podpůrných faktorů pro akciovou rally započatou po prezidentských volbách, která se v posledních týdnech zadrhla.
Z OBSAHU
- Minulý týden jsme byli svědky prvního výraznějšího poklesu burz od prezidentských voleb. Na trhu se projevilo dění kolem hlasování o zdravotnické reformě. To hlavní, tedy daňová reforma, ale teprve přijde.
- Daňová reforma, riziko protekcionismu a další vytvářejí nákupní příležitosti.
- Pokud se vládě podaří prosadit některá opatření, začnou americké firmy více utrácet a zvýší se aktivita na trhu fúzí a akvizic.
Aktuality

27. 5. | 22:00
27. 5. | 19:13
27. 5. | 17:04
27. 5. | 16:45
27. 5. | 16:43