US MARKETOtevírá za: 34 h 37 m
DOW JONES+0,78 %
NASDAQ+0,52 %
S&P 500+0,70 %
META-0,55 %
TSLA+2,09 %
AAPL-0,09 %

Tvůrce indické vakcíny doporučuje části lidí, aby se jí vyhnuli

Indická firma Bharat Biotech, která vyvinula vakcínu proti covidu-19, v úterý varovala obyvatele se slabou imunitou a dalšími zdravotními problémy včetně alergií, horečkou či poruchou srážlivosti krve, aby se před očkováním poradili s lékařem, a pokud je to možné, vakcíně od Bharat Biotech se vyhnuli.

Redakce IW
Redakce IW
20. 1. 2021 | 9:43
Farmacie

Firma uvedla, že ti, kdo dostávají očkování, by měli seznámit lékaře se svým zdravotním stavem, s léky, které běžně užívají, a jakýmikoli alergiemi. Vážné alergické reakce po naočkování vakcínou Bharat Biotech mohou zahrnovat potíže s dýcháním, opuchlý obličej a hrdlo, zrychlený tep, vyrážky, závratě a slabost.

Vakcína, kterou vyvinula Bharat Biotech, vyvolala kontroverze už poté, co ji indická vláda schválila k použití, aniž by firma předložila konkrétní údaje dokazující účinnost proti covidu-19. Indie čtvrtého ledna schválila nouzové použití dvou vakcín - jedné od farmaceutické firmy AstraZeneca a druhé právě od firmy Bharat Biotech.

Očkovat Indie začala minulý víkend. Vakcínu nejprve dostávají zdravotníci a celkový počet naočkovaných už se blíží ke 400 000, informovalo indické ministerstvo zdravotnictví. Většina nemocnic v Indii očkuje zdravotníky vakcínou AstraZenecy. Zájem je ale relativně nízký, především v nemocnicích, které očkují vakcínou od Bharat Biotech, uvedli zdravotní činitelé.

Indické úřady doufají, že se jim podaří naočkovat 300 milionů lidí. Mezi příjemci vakcíny má být 30 milionů lékařů, sester a dalších zaměstnanců v první linii boje proti koronaviru. Po nich bude následovat 270 milionů lidí, kterým je buď více než 50 let, nebo mají nemoci zvyšující jejich zranitelnost covidem-19.

Indie, kde žije 1,3 miliardy lidí, je s více než 10,6 milionu nakažených druhá na světě co do počtu potvrzených případů. Více nakažených je jen ve Spojených státech. S covidem-19 v zemi zemřelo více než 152 000 lidí, více obětí mají jen Spojené státy a Brazílie.

Zdroj: ČTK

FarmacieIndieKoronavirusZdravotnictví a zdravotní péče
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika