US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,16 %
NASDAQ+0,26 %
DOW JONES+0,17 %
PX-0,05 %
ČEZ-0,58 %
NVIDIA+0,69 %

Automobilka Hyundai kvůli výměně bateriových systému přepočítala zisk za čtvrté čtvrtletí

Jihokorejská automobilka Hyundai kvůli výměně bateriových systémů u přibližně 82 000 elektromobilů po celém světě upravila hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí. Provozní zisk snížila téměř o pětinu, konkrétně o 300 miliard wonů na 1,3 bilionu wonů (25,2 miliardy Kč). V médiích se dříve uvádělo, že náklady ponese výrobce baterií LG Chem.

Redakce IW
Redakce IW
4. 3. 2021 | 13:45
Asijské akcie

Společnost LG Chem nakonec podle agentury Jonhap a dalších jihokorejských médií pokryje 70 % z předpokládaných nákladů 900 milionů dolarů. Společnost Samsung Securities podíl LG Chem na výměně odhaduje na 62 %. Dotčené firmy odmítly komentovat, jak se o náklady podělily. LG Chem svůj provozní zisk snížila o více než 80 % na 119 miliard wonů.

Většinu vozidel svolávaných kvůli riziku požáru tvoří nejprodávanější elektromobil Kona EV. Kontrola se týká i některých modelů Ioniq a Elec City.

Model Kona už automobilka svolala ke kontrole v říjnu, a to kvůli aktualizaci softwaru po sérii požárů. Celkové náklady na svolání Hyundai odhaduje na bilion wonů. Podle jihokorejského ministerstva dopravy bylo u vozů Kona hlášeno 15 požárů, z toho 11 v Jižní Koreji, dva v Kanadě a po jednom ve Finsku a Rakousku.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Asijské akcieAutaVýsledková sezóna
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko