US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,50 %
NASDAQ+0,43 %
DOW JONES+0,64 %
PX+0,81 %
ČEZ-0,84 %
NVIDIA-0,75 %

Odbyt automobilky BMW v prvním čtvrtletí vzrostl o třetinu na nový rekord

Odbyt německého výrobce luxusních automobilů BMW se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 33,5 procenta na rekordních 636 606 vozů. Firma ve čtvrtek také upozornila, že k růstu odbytu přispěla silná poptávka po automobilech s elektrickým pohonem.

Redakce IW
Redakce IW
8. 4. 2021 | 10:10
Auta

"V uplynulých třech měsících jsme zdvojnásobili prodej elektrifikovaných vozidel oproti stejnému období loňského roku. Směřujeme tedy k tomu, abychom do konce roku dodali přes 100 000 aut s plně elektrickým pohonem," uvedl člen představenstva BMW Pieter Nota.

Odbyt automobilky zahrnuje značky BMW, MINI a Rolls-Royce. Prodej klíčové značky BMW v prvním čtvrtletí vzrostl o více než 36 procent a odbyt superluxusní značky Rolls-Royce se zvýšil o téměř 62 procent. Odbyt malých automobilů MINI pak vzrostl zhruba o 16 procent.

Souhrnný prodej značek BMW a MINI v Evropě vzrostl o více než osm procent. Ve Spojených státech se zvýšil zhruba o pětinu a v Číně se téměř zdvojnásobil.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

AutaBMWEvropské akcie
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie