US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,91 %
NASDAQ-1,45 %
S&P 500-1,19 %
ČEZ-0,54 %
KB-0,68 %
Erste+0,13 %

Čínský výrobce smartphonů Xiaomi zvýšil čtvrtletní zisk o 164 %

Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi zvýšil v první čtvrtletí čistý zisk o 164 % na 6,1 miliardy jüanů (19,9 miliardy Kč), tržby pak zvýšil o 55 % na 76,9 miliardy jüanů (250,2 miliardy Kč). Firma to ve středu uvedla v tiskové zprávě. Třetí největší výrobce smartphonů na světě zároveň zmírnil náskok svých rivalů, kterými jsou jihokorejský Samsung a americký Apple.

Redakce IW
Redakce IW
26. 5. 2021 | 14:45
Asijské akcie

Tržby z prodeje chytrých telefonů podnik zvýšil o 69,8 % na 51,5 miliardy jüanů, zatímco tržby ze služeb poskytovaných prostřednictvím internetu se zvýšily o 11,4 % na 6,6 miliardy jüanů.

Podíl na čínském trhu s chytrými telefonu firma zvýšila na 75 %, uvedla výzkumná společnost Canalys.

Šéf a spoluzakladatel podniku Lej Ťün hledá nové cesty, jimiž se firma stará 11 let může teď vydat. Své portfolio rozšířila z chytrých telefonů i na široké spektrum spotřební elektroniky, včetně chytrých televizí a laptopů. Podnik v březnu ohlásil vstup na trh s automobily, do jejichž výroby chce investovat deset miliard dolarů.

Americký soud před dvěma týdny nařídil odstranit Xiaomi z černé listiny. Otevřela se tak cesta pro budoucí americké investice do této čínské firmy.

Na začátku letošního roku americká vláda ještě pod vedením bývalého prezidenta Donalda Trumpa firmu Xiaomi obvinila, že má napojení na čínskou armádu, a umístila ji na černou listinu. To pro podniky znamená omezení přístupu k americkým technologiím a k investicím. Xiaomi zareagovala podáním žaloby na americkou vládu a označila její kroky za nezákonné a protiústavní. Popřela i jakékoliv napojení na čínskou armádu.

Zdroj: ČTK

Asijské akcieVýsledková sezóna
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Od euforie k obavám. Nad umělou inteligencí se vznáší stín dot-com bubliny

Od euforie k obavám. Nad umělou inteligencí se vznáší stín dot-com bubliny

29. 8.-Tomáš Beránek
Technologie