US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,02 %
NASDAQ-1,46 %
S&P 500-0,59 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,00 %
Erste-0,23 %

Italský podnikatel Caltagirone zvýšil podíl v pojišťovně Generali

Italský podnikatel Francesco Gaetano Caltagirone zvýšil svůj podíl v pojišťovně Generali na více než šest procent. Caltagirone je druhý největší investor pojišťovny a podíl navýšil před zasedáním správní rady, které se uskuteční tento měsíc a na kterém by se mělo projednávat jmenování členů vrcholného vedení.

Redakce IW
Redakce IW
9. 9. 2021 | 19:39
Evropské akcie

Caltagirone v dubnu ignoroval valnou hromadu akcionářů společnosti na znamení, že není spokojen s rozložením sil mezi akcionáři, řekly agentuře Reuters informované zdroje. Tento týden pak koupil dalších více než milion akcií, což odpovídá 0,07 % celkového kapitálu pojišťovny. Do té doby vlastnil v Generali podíl 5,96 %, vyplývá ze zprávy pro regulátora trhu Consob.

Caltagirone, jehož podnikaní sahá od stavitelství po vydavatelství, má také podíl v Mediobance. Ta je největším akcionářem Generali s podílem 12,9 %.

Generali má příští rok na jaře jmenovat novou správní radu. Kvůli napětí mezi předními akcionáři se spekuluje o budoucnosti generálního ředitele Philippa Donneta.

Generali je podle agentury Reuters třetí největší pojišťovnou v Evropě. Společnost byla založena v roce 1831 a působí v pěti desítkách zemí včetně České republiky. Generali Česká pojišťovna je jedničkou na českém trhu.

Zdroj: ČTK

Evropské akcieGeneraliPojišťovny
Sdílejte:

Nenechte si ujít

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

14. 8.-Andrej Rády
Akciové tipy