US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,21 %
NASDAQ-0,25 %
DOW JONES+1,18 %
PX+0,87 %
ČEZ-0,16 %
NVIDIA-2,62 %

Čína nařídila donáškovým službám, aby lépe chránily práva zaměstnanců

Čína nařídila donáškovým službám, aby lépe chránily práva zaměstnanců. Lidé z čínských ministerstev se setkali se zástupci firem deseti firem včetně Meituan, Didi Global, Ele.me, která patří skupině Alibaba a Tencent Holdings. Informovala o tom agentura Reuters. Společnosti, které nabízejí donáškové služby, musejí lépe rozdělovat příjmy mezi zaměstnance a zajistit jim dostatečný čas na odpočinek, uvedlo čínské ministerstvo pro lidské zdroje a sociální ochranu.

Redakce IW
Redakce IW
10. 9. 2021 | 12:41
Čína

Čína v posledních měsících začala výrazněji regulovat ekonomiku a soustřeďuje se i na práva zaměstnanců. Koncem srpna označil čínský nejvyšší soud za nezákonnou práci přesčas označovanou jako 996, tedy od devíti ráno do devíti večer šest dní v týdnu. Tato kontroverzní zvyklost je v Číně běžnou praxí zejména v technologických firmách.

Po nedávných regulačních zásazích Pekingu v technologickém sektoru a dalších odvětvích ztratily čínské podniky obchodované na světových burzách kvůli obavám investorů, že vměšování se vlády do podnikání bude pokračovat, přibližně bilion dolarů tržní hodnoty. Regulace se rychle rozšířila z antimonopolních opatření a z oblasti internetového obchodu do sektoru doučování, oblasti zabezpečení dat a internetového obsahu.

Minulý týden čínská vláda intervenovala i do oblasti kvetoucího zábavního průmyslu. Zakázala televizní pořady, v nichž podle ní vystupující muži nevypadají dostatečně mužně. Nařídila také, aby tvůrci neoslovovali umělce "s nesprávnými politickými názory".

Zdroj: ČTK

ČínaRegulace
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

6. 11.-Andrej Rády
Umělá inteligence (AI)