US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Švédský výrobce nákladních aut Volvo prudce zvýšil čtvrtletní zisk

Švédský výrobce nákladních automobilů AB Volvo ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil provozní zisk o 30 procent na 9,4 miliardy švédských korun (24 miliard Kč), a to navzdory nedostatku čipů i dalším problémům v dodavatelských řetězcích. Firma ve čtvrtek uvedla, že těžila zejména ze silné poptávky v Evropě a ve Spojených státech.

Redakce IW
Redakce IW
21. 10. 2021 | 9:36
Auta

Čtvrtletní tržby společnosti se zvýšily o 11 procent na 85,3 miliardy švédských korun. Výsledky navzdory výraznému růstu zůstaly pod úrovněmi z období před příchodem pandemie covidu-19, překonaly však očekávání analytiků. Ti podle průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali provozní zisk na 8,87 miliardy švédských korun, uvedla agentura Reuters.

"Poptávka po produktech a službách skupiny Volvo byla ve třetím čtvrtletí na většině trhů po celém světě dobrá," uvedl šéf Volva Martin Lundstedt. "Čtvrtletí bylo nicméně ovlivněno nedostatkem čipů a dalších součástek, i nedostatkem přepravních kapacit, což vedlo k výrobním problémům a zvýšeným nákladům," dodal. Firma navíc upozornila, že očekává další výpadky ve výrobě.

Společnost AB Volvo není totožná s výrobcem osobních automobilů Volvo Cars, jehož majitelem je od roku 2010 čínská automobilka Geely. Ta výrobu osobních aut Volvo koupila od amerického automobilového koncernu Ford Motor, který firmu Volvo Cars převzal v roce 1999 od švédské skupiny Volvo. Skupina se pak začala soustředit na výrobu nákladních aut a autobusů.

Zdroj: ČTK

AutaEvropské akcieVýsledková sezóna
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná