US MARKETOtevírá za: 11 h 15 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+0,51 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Rusko znovu pokutovalo americkou firmu Google za zakázaný obsah

Soud v Rusku znovu pokutoval americkou internetovou společnost Google. Podle agentury Reuters jí nařídil zaplatit dva miliony rublů (600 000 Kč), protože nesmazala obsah považovaný v zemi za nelegální. Moskva i Google jsou v dlouhodobém sporu.

Rusko hrozí, že bude po Googlu požadovat procento z jeho celoročního obratu v Rusku za to, že opakovaně neodstranil zakázaný obsah ze svého vyhledávače a z kanálu YouTube. Americká společnost minulý týden uvedla, že zaplatila na pokutách už více než 32 milionů rublů.

Moskva v posledních měsících podniká kroky k regulaci a k omezení vlivu sociálních médií a velkých technologických společností. Vyměřuje pokuty za neodstraňování v Rusku nezákonného obsahu z webových platforem a zároveň se snaží přimět zahraniční technologické podniky, aby v Rusku otevřely své kanceláře. Podle údajů podnikové databáze SPARK loni tržby společnosti Google v Rusku dosáhly 85,5 miliardy rublů.

Ještě důrazněji postupuje proti zahraničním sociálním médiím a vyhledávačům Čína, která svým obyvatelům přístup k nim blokuje. Kvůli přísnější regulaci oznámila minulý týden odchod z této země americká internetová společnost Yahoo!.

Zdroj: ČTK

Alphabet (Google)InternetRusko
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika