US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,56 %
NASDAQ-0,05 %
S&P 500+0,06 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

Největší světový pivovar AB InBev chce prodat podíl ve společném podniku v Rusku

Největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev (AB InBev) hodlá prodat svůj podíl ve společném podniku s tureckou firmou Anadolu Efes, který působí v Rusku a na Ukrajině. Chce se tak stáhnout z Ruska v reakci na invazi ruských vojsk na Ukrajinu. Firma se sídlem v Belgii v pátek také uvedla, že v souvislosti s tímto krokem očekává odpisy majetku v hodnotě 1,1 miliardy dolarů.

Redakce IW
Redakce IW
22. 4. 2022 | 15:31
Evropské akcie

AB InBev odchodem z Ruska následuje své konkurenty Carlsberg a Heineken. Firma nyní jedná o tom, že její podíl ve společném podniku koupí turecký partner Anadolu Efes. Společný podnik má 11 pivovarů v Rusku a tři pivovary na Ukrajině. V Rusku zaměstnává 3 500 lidí a na Ukrajině 1 800.

Skupina AB InBev vznikla v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal za 52 miliard dolarů amerického konkurenta Anheuser-Busch. V roce 2016 skupina koupila zhruba za 100 miliard dolarů svého největšího rivala SABMiller.

Zdroj: ČTK

Evropské akciePivoRusko
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy