US MARKETOtevírá za: 1 h 56 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Majitel Googlu v druhém kvartálu zvýšil tržby o 13 %

Americká technologická společnost Alphabet, která je majitelem internetového vyhledávače Google, zvýšila v druhém čtvrtletí tržby o 13 % na 69,7 miliardy dolarů. Vyplývá to z úterních výsledků hospodaření podniku. Firma jen těsně nedosáhla odhadu analytiků. To podle Reuters ukazuje, že Alphabet dokáže ustát, pokud se příští rok některé země ocitnou v recesi. Čistý zisk společnosti za druhý kvartál meziročně klesl o 13,6 %.

Analytici oslovení společností Refinitiv odhadovali, že tržby Alphabetu za druhé čtvrtletí dosáhly 69,9 miliardy dolarů. Na rovině čistého zisku společnost za toto období vykázala výsledek 16 miliard dolarů. Zisk na akcii činil 1,21 dolaru, zatímco průměrný odhad byl 1,29 dolaru. Zisk Alphabetu bývá nepředvídatelný kvůli sporadickým ziskům či ztrátám z podílů, které drží v mnoha startupech, upozorňuje agentura Reuters.

Investoři výsledky Alphabetu vyhlíželi několik týdnů, protože analytici jsou skeptičtí ohledně budoucích výdajů na reklamu. Obavy se zvýšily poté, co společnosti Snap a Twitter, které působí v oblasti sociálních médií, zveřejnily neuspokojivé čtvrtletní výsledky.

Rostoucí mzdy, zvyšování cen pohonných hmot a dalších položek přinutily letos některé zadavatele reklamy omezit marketing, a to dokonce i reklamy na internetových službách, jako je právě Google.

Reklamní aktivity Googlu tvořily 81 % čtvrtletních tržeb. Přesně činily 56,3 miliardy dolarů a těsně nedosáhly na průměrný odhad 56,7 miliardy dolarů. Očekává se, že v celosvětovém odvětví on-line reklamy si Google udrží 29% podíl na trhu. To je podle společnosti Insider Intelligence největší podíl již dvanáctým rokem v řadě.

Akcie Alphabetu krátce po konci úterního obchodování posilovaly o 3,5 %.

Zdroj: ČTK

Alphabet (Google)Americké akcieVýsledková sezóna
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa