US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,75 %
NASDAQ+0,20 %
S&P 500+0,27 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

Commerzbank žaluje auditorskou firmu EY kvůli kolapsu Wirecardu

Německá bankovní společnost Commerzbank žaluje auditorskou firmu EY kvůli ztrátám ve výši 200 milionů eur, které utrpěla v důsledku kolapsu německé finanční společnosti Wirecard. Oznámil to ve čtvrtek podle agentury Reuters mluvčí banky.

Redakce IW
Redakce IW
19. 1. 2023 | 17:25
Commerzbank

Společnost EY byla po řadu let auditorem firmy Wirecard a potvrzovala její účetní výkazy, ačkoli novináři a investoři signalizovali pochybnosti ohledně finanční situace Wirecardu, píše Reuters. V červnu 2020 pak firma Wirecard vyhlásila insolvenci, když se ukázalo, že jí chybí zhruba 1,9 miliardy eur, které vykazovala v účetnictví.

Bývalý šéf společnosti Wirecard Markus Braun a další dva manažeři nyní čelí obvinění z podvodu a dalších trestných činů. Prokuratura tvrdí, že obvinění od roku 2015 falšovali údaje o hospodářských výsledcích firmy.

Kolaps Wirecardu nepoškodil pouze banky a držitele dluhopisů, ale také desetitisíce akcionářů podniku. Tržní hodnota firmy Wirecard po jejím zařazení do hlavního indexu frankfurtské burzy DAX v září 2018 překročila 20 miliard eur, tyto peníze se však následně rozplynuly.

Společnost Wirecard vznikla v roce 1999 a zaměřila se na zpracovávání plateb a na finanční služby. V Německu byla považována za nadějného hráče na rychle rostoucím trhu finančních služeb, dávána za vzor domácího úspěchu a označována za hvězdu německého technologického sektoru.

Zdroj: ČTK

CommerzbankEvropské bankyFintech
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy