US MARKETZavírá za: 2 h 2 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Tesla oznámila, že v některých evropských zemích příští týden zdraží Model Y

Americká automobilka Tesla v některých evropských zemích příští týden zdraží svůj Model Y o zhruba 2 000 eur. Firma to v sobotu oznámila na sociální síti X, aniž by upřesnila, o které země půjde. Model Y byl loni v Evropě nejprodávanějším vozem.

"V pátek 22. března se v řadě evropských zemí zvýší ceny Modelu Y," uvedlo zastoupení Tesly pro Evropu a Blízký východ. "Přibližně o 2 000 eur nebo ekvivalent v místní měně," dodala.

Středně velké SUV, které značka představila 14. března 2019, již překonalo několik rekordů. Stalo se nejprodávanějším vozem světa i Evropy v roce 2023 a zároveň mu náleží primát nejprodávanějšího elektromobilu v historii. Tesla ho představila jako svůj pátý model v pořadí.

V Česku Model Y, který podle aktuálního ceníku stojí 1,045 milionu korun, byl v loňském roce nejoblíbenějším modelem americké značky, když se ho prodalo 785 kusů. Nejprodávanějším elektromobilem se loni v Česku stala Škoda Enyaq s 1 442 prodanými vozy.

Zdroj: ČTK

Americké akcieAutaTesla
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika