US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,63 %
NASDAQ-0,22 %
S&P 500-0,33 %
ČEZ+0,50 %
KB-0,77 %
Erste-1,55 %

Meta podle právníka navrhla snížení předplatného u placených služeb v Evropě

Americká společnost Meta Platforms v rámci diskuze s regulátory navrhla, že sníží měsíční předplatné u placených verzí svých sociálních sítí Facebook a Instagram v Evropě téměř o polovinu - z nynějších 9,99 eura na 5,99 eura. Při slyšení u Evropské komise to uvedl právník podniku Tim Lamb. Návrh přichází v době rostoucí kritiky ze strany uživatelů placených verzí sítí Facebook a Instagram, napsala agentura Reuters

Redakce IW
Redakce IW
19. 3. 2024 | 13:12
Evropská unie

Meta placené verze neobsahující reklamu spustila loni v listopadu. Důvodem byla snaha vyhovět novým pravidlům Evropské unie, podle kterých musejí mít uživatelé možnost rozhodnout, zda mohou být jejich osobní údaje shromažďovány a využívány k cílené reklamě. Kritikům se nicméně nelíbí, že uživatelé jsou nuceni za ochranu svého soukromí platit.

Návrh na snížení měsíčního předplatného předložila společnost Meta Platforms regulátorům v letošním roce. Nyní o této záležitosti jedná s evropskými úřady na ochranu osobních údajů. Rozhovory vede zejména s úřadem v Irsku, kde má podnik své evropské sídlo.

Na konci minulého měsíce podalo na společnost Meta kvůli ochraně soukromí stížnost osm spotřebitelských organizací z Evropské unie, včetně českého dTestu. Organizace tvrdí, že firma při shromažďování uživatelských údajů porušuje pravidla EU o ochraně soukromí. Kritizují v této souvislosti právě systém předplatného na sítích Facebook a Instagram.

Zdroj: ČTK

Evropská unieMeta Platforms (Facebook)Reklama a marketingSociální sítě
Sdílejte:

Nenechte si ujít

25 plus 25 akcií: Které tituly mají šanci být ve druhém pololetí za hvězdy?

25 plus 25 akcií: Které tituly mají šanci být ve druhém pololetí za hvězdy?

7. 7.-Andrej Rády
Americké akcie