Ifo: Nálada v německém automobilovém průmyslu se v srpnu zhoršila čtvrtý měsíc po sobě
Nálada v německém automobilovém průmyslu se v srpnu zhoršila čtvrtý měsíc po sobě. Nejdůležitější německé průmyslové odvětví strádá nedostatkem zakázek a s velkými obavami hledí do budoucnosti. Vyplývá to z průzkumu hospodářského institutu Ifo. Podle agentury Reuters to není dobrá zpráva pro jednání mezi vedením a zaměstnanci největší automobilky v zemi Volkswagen.
Index podnikatelské nálady v automobilovém průmyslu se minulý měsíc snížil na -24,7 z červencových -18,5 bodu. Na německých automobilkách je závislá řada českých podniků.
"Sentiment v automobilovém průmyslu se propadá," uvedla Anita Wölflová, která se v Ifo zaměřuje na automobilový průmysl. Poukázala na výrazně pesimistická očekávání pro nadcházejících šest měsíců. Tento dílčí ukazatel se minulý měsíc propadl na -40,5 bodu z 29,5 bodu o měsíc předtím.
"Podniky v německém automobilovém průmyslu trpí nedostatkem nových zakázek, zejména ze zahraničí. To se nyní odráží i v personálním plánování," dodala analytička.
Volkswagen v pondělí oznámil, že předčasně ukončí program na zajištění pracovních míst, který funguje od roku 1994. Největší evropský výrobce automobilů podle tržeb a vlastník české Škody Auto si tak připravil půdu pro uzavírání závodů v Německu.
Zdroj: ČTK
Aktuality

