US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,44 %
NASDAQ-0,82 %
DOW JONES-0,48 %
PX-1,21 %
ČEZ-2,15 %
NVIDIA+0,18 %

Naděje pro trhy? Trump cla proti Kanadě po ústupku Ontaria nezvýší, Ukrajina souhlasí s návrhem 30denního příměří

Investoři mají zase alespoň malý důvod k optimismu. Donald Trump ustoupil od zdvojnásobení cel na dovoz kanadské oceli a hliníku do Spojených států. Zareagoval tak na rozhodnutí kanadské provincie Ontario nezatěžovat vývoz elektřiny do tří amerických států 25% přirážkou. Nadále však Trump Kanadě hrozí cly proti automobilkám, pokud země nezruší "další pobuřující a dlouhodobá cla" včetně toho ve výši 250 až 390 % na různé mléčné výrobky dovážené ze Spojených států. Následně přišla zpráva, že po jednání s USA v saúdské Džiddě Ukrajina souhlasí s 30denním příměřím ve válce s Ruskem, pokud i Moskva na návrh kývne.

Redakce IW
Redakce IW
11. 3. 2025 | 19:20
Geopolitika

"Míč je teď na straně Ruska," uvedl americký ministr zahraničí Marco Rubio, který se nyní chystá návrh příměří předat Moskvě. Spojené státy v reakci na vstřícný postoj Ukrajina oznámily okamžité obnovení sdílení zpravodajských informací s napadenou zemí a obnovení dodávek bezpečnostní pomoci Kyjevu.

Donald Trump uvedl, že věří v souhlasný postoj Ruska k návrhu příměří a v dosažení klidu zbraní v následujících dnech. Uvedl také, že by tento týden chtěl hovořit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Zdroj: Reuters

GeopolitikaKanadaRuskoSpojené státy americké (USA)Ukrajina
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie