US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,94 %
NASDAQ+0,97 %
S&P 500+0,80 %
ČEZ-2,61 %
KB+0,40 %
Erste-0,45 %

The New York Times: Británie může být první zemí, která podepíše novou obchodní dohodu s USA

Británie je údajně připravená podepsat obchodní dohodu se Spojenými státy. Pokud se tak stane, bude první zemí, která tak učiní poté, co největší světová ekonomika v dubnu oznámila takzvaná reciproční cla vůči celému světu. O vývoji informoval deník The New York Times poté, co americký prezident Donald Trump ve středu večer bez podrobností uvedl, že následující den proběhne brífink k obchodní dohodě.

Mluvčí britského ministerstva pro podnikání a obchod v reakci na dotazy CNBC uvedl, že "USA jsou nepostradatelným spojencem a jednání o ekonomické dohodě mezi USA a Spojeným královstvím nadále probíhají". Mluvčí však dodal, že ministerstvo se nebude vyjadřovat k žádným podrobnostem o probíhajících jednání ani stanovovat časový rámec. "Budeme pokračovat v klidném a uvážlivém přístupu k jednáním, naším cílem je najít řešení, které pomůže ulevit britským podnikům a spotřebitelům," uvedl.

Podle The New York Times není jisté, zda Británie a USA podepíší finální dohodu, nebo jen rámcový dokument, na jehož základě budou v následujících měsících pokračovat v jednáních.

Británie, která má se Spojenými státy obchodní deficit, byla ušetřena vyšších cel, když Trump oznámil tarify v rámci tzv. dne osvobození, nicméně i tak na ni dopadlo základní clo 10 %. V polovině dubna americký viceprezident J. D. Vance uvedl, že Spojené království má dobrou šanci uzavřít obchodní dohodu.

Zdroj: CNBC

Mezinárodní obchodSpojené královstvíSpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy