US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,04 %
NASDAQ-0,46 %
DOW JONES+0,32 %
PX-0,73 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-3,01 %

Finální index důvěry Michiganské univerzity vzrostl v listopadu na 51 bodů

Finální listopadová data Michiganské univerzity ukázala mírné zlepšení sentimentu amerických spotřebitelů. Celkový index důvěry vzrostl na 51 bodů, přesto zůstává poblíž historických minim.

Dílčí index současných ekonomických podmínek klesl na rekordně nízkých 51,1 bodu, což signalizuje znatelné zhoršení hodnocení osobních financí i podmínek pro nákup dlouhodobých statků. Naopak index očekávání byl revidován mírně výše na 51 bodů.

Inflační očekávání na horizontu jednoho roku se snížila na 4,5 % ze 4,6 %, což představuje třetí pokles v řadě. Pětiletý inflační výhled klesl na 3,4 % z říjnových 3,9 %, tedy na nejnižší úroveň za poslední čtyři měsíce.

Zdroj: Trading Economics

Americká ekonomikaInflaceSpojené státy americké (USA)Spotřebitelská důvěra
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie