Americké akcie a polibek rezistence
|

Americké akcie a polibek rezistence

Americký akciový index S&P 500 má za sebou několik divokých dnů a živějších týdnů. Nikdo samozřejmě neví, zda je zvýšené volatilitě konec. Pro střednědobý výhled ale není bez zajímavosti se zaměřit na poněkud delší horizont i ve zpětném zrcátku, jakkoli pohled do něj umí klamat.

Americké akcie S&P 500 Technická analýza

Ekonomické oživení a růst cen akcií v USA po roce 2009 je již nyní jeden z nejdelších v historii. Během této doby se akciový index jako nůž máslem prohnal řadou celkem podstatných technických úrovní. Při posunech historických maxim zdolal postupně psychologicky atraktivní hladiny 2 000 a 2 500 bodů, techničtí obchodníci a analytici jistě zaznamenali průlet Fibonacciho úrovněmi 161,8 i 261,8.

Právě při zdolávání Fibonacciho úrovně 261,8 index S&P 500 zaznamenal zpomalení momenta a klesl pod trendovou linii dlouhodobého růstu. V uplynulém roce a půl benchmark třikrát vystoupal na vrchol, přičemž index momenta byl pokaždé na nižším high.

Za pozornost v současnosti stojí především nový rekord indexu S&P 500 na přelomu dubna a května. Při něm se index vrátil ke zmíněné linii podpory dlouhodobého růstového trendu. Ta ale dost možná zafungovala jako rezistence, od níž se S&P 500 po letmém polibku odrazil níže.

Výprodej z posledních dnů navíc srazil index pod krátkodobou linii růstového trendu, který začal loni v prosinci. Akcioví optimisté by jistě rádi viděli rychlý návrat nad tuto linii. Výsledková sezóna ale končí a výsledek jednání o obchodu s Čínou je po minulém týdnu opět o něco nejistější. Ano, je tu Fed a jeho opatrnost v další práci se sazbami. Bude to americkému býkovi jako opora stačit?

Zdroj: Kimble Charting Solutions