Americké akcie mají za sebou hluboký propad. Co jsme psali, když byla na trhu naposledy panika?
|

Americké akcie mají za sebou hluboký propad. Co jsme psali, když byla na trhu naposledy panika?

Americké akciové indexy ztrácejí již několik dnů v řadě. Investoři reagují na slabší výhled růstu globální ekonomiky, na rostoucí výnosy amerických vládních dluhopisů, na riziko vyostření obchodních válek a tak dále. Naposledy se americké akcie podobně negativně přetřásaly koncem ledna a začátkem února, kdy hlavní indexy zažily první korekci po mnoha kvartálech. Než stihneme sepsat něco čerstvého a chytrého, připomínáme několik článků z letošního roku, které víceméně platí i teď v říjnu.

Americké akcie S&P 500 Dow Jones Nasdaq Ponaučení pro investory Investování Panika na trzích Korekce na trzích
Propadáte panice kvůli poklesům na trhu? Uklidňující medicína se vejde na kousek papíru
Nebývalé živé obchodování v letošním roce s prozatím převažujícím mínusovým znaménkem řadu investorů překvapilo, ty méně zkušené možná dokonce vystrašilo. Jak předejít unáhleným, a tedy nesprávným rozhodnutím? Stačí málo.
Akcie: Proč se (ne)bát strachu na trhu?
Když se snažíte vybrat dobrou akciovou investici, díváte se na poměr rizika a potenciálního zisku. Sledujete fundamenty, případně technické faktory a indikátory. Když se snažíte zhodnotit celkové tržní prostředí, je to přece jen kreativnější práce.
35 schůdků vedoucích na tržní dno
Případová studie pádu cen akcií (či jiných aktiv) na dno. Vejde se do tisícovky znaků.
Investování: 5 pravidel, díky kterým se vyhnete katastrofě
Po dvou letech se na trzích výrazněji zvýšila volatilita. Nebyla by to média a psychicky méně odolní investoři, aby nezačali řešit, jak se vyhnout katastrofickým scénářům a co dělat, až se trend na trzích definitivně obrátí. Přitom to není nic složitého, stačí dodržovat pravidla.
Tři rady Warrena Buffetta, které má smysl číst
Investovat podle Warrena Buffetta nemá význam, pokud nemáte v kapse pár miliard volných dolarů a informátora v Berkshire Hathaway, který vám prozradí, do jaké firmy se Věštec z Omahy právě chystá vstoupit. Jeho výroky a rady jsou ale studnicí informací, jimž by se žádný investor neměl dobrovolně vyhýbat.