US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,90 %
NASDAQ+0,28 %
S&P 500+0,41 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

Mzdy v Česku v roce 2020: Růst může být stále dynamický, ale ne ve všech sektorech

Redakce IW
Redakce IW
12. 11. 2019 | 9:53
Česká republika

Česká republika má stále relativně nízký podíl mezd na HDP, a tak lze i v dalším období očekávat další růst platů. Bez digitalizace, robotizace a automatizace se ale české firmy neobejdou, což jasně ukazuje i demografický vývoj. Do budoucna se o kvalitní pracovní sílu již nebudou utkávat pouze firmy, ale celé státy, uvedl v rozhovoru s hlavní ekonomkou Raiffeisenbank Helenou Horskou hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil. Setkali se během "českého Davosu" v Kostelci nad Orlicí pořádaném platformou Alter Eko, jehož ústředním tématem bylo vzdělávání a trh práce v České republice.

Delší verzi rozhovoru si jako podcast můžete stáhnout ZDE. Další podrobnosti o cyklu "vzdělávání a trh práce v 21. století", stejně jako o dvoudenním fóru na zámku Kinských, kterým cyklus v listopadu vyvrcholil, najdete ZDE.

Analytici ČSByznys a podnikáníČeská ekonomikaČeská republikaDavid NavrátilPlaty a osobní ohodnoceníVýhled na rok 2020Zaměstnání
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy