Carl Icahn: Výprodeje akcií mohou pokračovat, i když některé tituly jsou už neuvěřitelně levné
|

Carl Icahn: Výprodeje akcií mohou pokračovat, i když některé tituly jsou už neuvěřitelně levné

Slavný investor Carl Icahn považuje některé tituly po výprodejích vyvolaných obavami z dopadů pandemie COVID-19 za extrémně levné. Prodeje na burzách ale podle něj ještě mohou pokračovat. "Už nejsem takový medvěd jako donedávna, podle mě ale ještě trh má kam klesat," uvedl ve vysílání CNBC.

Americké akcie Panika na trzích Ocenění Carl Icahn Investiční guru Nejbohatší investoři a byznysmeni

"Výprodeje dosáhly míry, která některé tituly posadila na neuvěřitelně atraktivní úrovně," uvedl Icahn. Ten se již před propady na trzích, které začaly v únoru, řadil mezi velké medvědy. "Myslím si, že poklesy ještě mohou pokračovat," zmínil ve vysílání CNBC v pátek 13. března. Vývoj po víkendu mu dal za pravdu.

Jako správný tržní guru se nezapomněl pochválit. "Moje zajištění v současnosti velice dobře funguje. Byl jsem zahedgeovaný poslední tři roky, v současnosti tedy určitě netrpím jako mnozí jiní," řekl Icahn, který v minulosti proslul řadou aktivistických sázek a tlakem na managementy firem.

Jako kontrarián během výprodejů nakupuje například akcie Occidental Petroleum, Hertz nebo HP. "Jsou to dobré firmy, které teď má smysl kupovat," zmínil konkrétní tipy s tím, že se mu nelíbí vedení Occidentalu. "Řada firem je naopak hodně zadlužených a i po poklesech nadhodnocených," dodal.

Carl Icahn také prozradil, že čeká propad amerického trhu s komerčními nemovitostmi. "Mojí největší pozicí je SHORT na úvěry v tomto segmentu," doplnil.

Zdroj: CNBC