Čeká trh se zlatem na zářijové zasedání FOMC?
|

Čeká trh se zlatem na zářijové zasedání FOMC?

Stalo se již tak trochu zvyklostí, že v době zasedání významných centrálních bank ceny drahých kovů předvádějí větší výkyvy. A centrálních bank tento týden zasedá hned několik, Fed nevyjímaje.

Zlato Vzácné kovy Bezpečné investice Investiční alternativy Technická analýza

Minulý týden, když ve čtvrtek zasedala ECB, se cena zlata vyšplhala až k 1 965 USD za trojskou unci. Přitom o dva dny dříve testovala podporu na 1 900. Na grafu se rýsuje klasický trojúhelník tvořený čtyřmi snižujícími se vrcholy a třemi rostoucími podporami. Tato situace již nebude trvat dlouho, cena by měla brzy prorazit z trojúhelníku jedním či druhým směrem.

Je možné, že katalyzátorem bude středeční výsledek zasedání americké centrální banky. Předpokládá se, že Fed ponechá hlavní úrokovou sazbu těsně nad nulou, a to ještě poměrně dlouho. To je pro dlouhodobý vývoj ceny zlata příznivý faktor, jelikož žlutý kov sám žádné úrokové výnosy nenabízí, a tak při nulových sazbách přichází o konkurenci z jiných trhů.

Pokud se zlatu podaří v následujících týdnech prorazit zpět nad 2 000 USD za unci, další cenový cíl nad touto psychologickou bariérou je z hlediska technické analýzy okolo 2 200. Z fundamentálního hlediska by takový vývoj mohly podporovat blížící se prezidentské volby v USA, které slibují na finančních trzích spíše nárůst volatility a nervozity.

VÍCE SE NEJEN O ZLATĚ DOZVÍTE NA WEBU SPOLEČNOSTI ZLATÉ REZERVY.

Americké volby: Případná výhra Bidena může být příležitostí pro zelené akcie
Navzdory tomu, že ceny takzvaně zelených akcií v poslední době stoupají, nepřestáváme věřit, že tyto cenné papíry mají nadále dobré dlouhodobé vyhlídky, a že by je proto měli dlouhodobí investoři zahrnout do svých portfolií. Jejich politický kapitál se bude postupně dále zvyšovat, což přispěje k odklonu ekonomiky od vysokých objemů uhlíkových emisí směrem k zelené budoucnosti. Tento trend ještě podtrhuje velký plán Joea Bidena na podporu čisté energie. Zaměřili jsme se proto na 28 akciových titulů, které mohou investorům zajistit podíl na rostoucí oblibě čisté energie.