Cenné kovy v týdenním přehledu: Zlato vyčkává, stříbro dále posiluje
|

Cenné kovy v týdenním přehledu: Zlato vyčkává, stříbro dále posiluje

Uplynulý týden zatím nenabídl odpověď na otázku, jak se bude dále vyvíjet cena zlata po překonání hladiny 1 800 USD za trojskou unci.

Zlato Stříbro Technická analýza Bezpečné investice Investiční alternativy Komodity Vzácné kovy

Na jednu stranu je pozitivní, že zlato udrželo hladinu, již cena prolomila, na stranu druhou je mírně negativní, že se trh zdráhá pokračovat v růstu. Jedná se nicméně o jeden z tradičních scénářů, kdy po vertikálním pohybu nastává pohyb horizontální (a naopak).

Z technického hlediska zlato udrželo v pátek cenu nad 15denním průměrem. Ten poskytuje ceně podporu zhruba od poloviny června. Pokud zlato překoná nejvyšší cenu z 8. července a dokáže nad ní zavřít (v rámci týdenního obchodování), je vysoce pravděpodobné, že cena poroste k historickému vrcholu 1 920 USD za trojskou unci.

Jistým varováním je aktuální stav primárního cyklu. Pokud totiž technická analýza není v souladu s analýzou časovou (cyklickou), je potřeba se mít na pozoru a udržovat opatrný optimismus, pokud jde o vývoj ceny. Primární cyklus je totiž v pozdní fázi (v 18. týdnu), výprodej k jeho primárnímu dnu tak může přijít prakticky kdykoli.

Aktuálním tahounem trhu s drahými kovy je stříbro, které minulý týden posílilo o 3,5 % (a v pondělí přidalo další 3 %). Jeho spotová cena je těsně pod vrcholem ze září 2019. Jeho proražení by vyneslo cenu stříbra na 4letá maxima.

Přestože cena zlata v dolarech minulý týden v podstatě stagnovala, jeho cena v českých korunách mírně klesala. Důvodem byl slábnoucí americký dolar, který ztrácel zejména vůči euru, ale i české koruně. Burzovní cena zlata v korunách má aktuální nejbližší podporu na 41 800 až 41 500 Kč za unci a nejbližší rezistenci nadále na 43 000 Kč za unci.

VÍCE SE NEJEN O ZLATĚ DOZVÍTE NA WEBU SPOLEČNOSTI ZLATÉ REZERVY.

Proč investovat do zlata? Hlavně kvůli diverzifikaci
Zlato jako uchovatel hodnoty hrálo důležitou roli v mnoha civilizacích a svůj status si uchovalo dodnes. V čem ale vlastně spočívá jeho hodnota, když jako klasická komodita nenese žádné úroky? Nebýt společenské shody, která trvá, pravda, již tisíce let, bylo by vzhledem ke své malé využitelnosti prakticky bezcenné.