US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,88 %
NASDAQ+1,31 %
DOW JONES+0,38 %
PX+0,89 %
ČEZ+0,15 %
NVIDIA+3,58 %

ČEZ dostal v Rumunsku pokutu kolem tří milionů korun

Rumunský úřad pro regulaci energetického sektoru vyměřil tamní divizi české elektrárenské společnosti ČEZ pokutu 500 tisíc lei, protože zákazníkům v letech 2014 a 2015 účtovala dodávky elektřiny s předstihem. ČEZ nicméně tvrdí, že postupuje v souladu s předpisy, a hodlá se proti pokutě odvolat. Informovala o tom rumunská zpravodajská agentura Agerpres.

Redakce IW
Redakce IW
21. 1. 2016 | 12:37
ČEZ

Mluvčí skupiny ČEZ Barbora Půlpánová podle serveru E15.cz uvedla, že rumunská divize používá klasický systém záloh, s nímž zákazník souhlasil, a který je běžný v západních zemích. Pokuta se týká divize ČEZ Vanzare, která má na starosti prodej elektřiny.

ČEZ vstoupil na rumunský trh v roce 2005, v současnosti v zemi zajišťuje dodávky elektřiny pro zhruba 1,4 milionu zákazníků.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Akcie ČRČEZEnergetika
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny