Výsledková sezóna v USA začíná. A bude divoká, věští expertka z Bank of America

Podle šéfky akciových stratégů v Bank of America Merrill Lynch Savity Subramanianové bude nadcházející výsledková sezóna za první čtvrtletí divoká. Přestože jsou prognózy ziskovosti stále pesimističtější, akciím samotným se v posledních týdnech dařilo. Trochu chaos.
"Analytici očekávají další čtvrtletí ve znamení meziročního poklesu zisků (-9 % meziročně), což by ale již mohlo znamenat dno, jelikož problémy plynoucí z makroekonomické sféry mohou v nejbližší době odeznívat," říká Subramanianová. "Odhady byly od začátku roku 2016 sníženy o 9 %, což je více než dvojnásobek běžného 4% propadu a nejvýraznější sezónní pokles od prvního čtvrtletí 2009."
Energetika a finanční sektor jsou zasaženy největšími výkyvy v odhadech, přičemž v energetickém sektoru se očekávají ztráty. Odhady pro finanční sektor jsou opatrné zejména kvůli nejistotě ohledně úrokových sazeb.
Odhady pro index S&P 500 se pohybují okolo zisku 26,36 USD na akcii. Překvapení směrem vzhůru je možné díky pomalejšímu posilování dolaru (pouze 4 % meziročně) a možnému posílení komodit.
Navzdory velkému počtu varování před horšími výsledky vyznívá komunikace managementů směrem k veřejnosti momentálně lépe než v prvním čtvrtletí 2015. Komentáře mohou být pozitivnější vzhledem ke zlepšujícím se ekonomickým údajům a posílení na akciovém trhu. Z 22 společností, které již reportovaly výsledky, jich 80 % překonalo očekávání. Největší potenciál překvapit má podle stratégu z Bank of America Merrill Lynch sektor zdravotnictví.
Zdroj: Bank of America Merrill Lynch
Aktuality

