US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-2,71 %
NASDAQ-3,56 %
DOW JONES-1,90 %
PX+0,16 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-4,88 %

Tisk: Spotřeba zlata v Číně dosáhne během čtyř let 1 200 tun ročně

Spotřeba zlata v Číně bude do roku 2020 činit odhadem 1 200 tun ročně. S odvoláním na představitele čínského ministerstva průmyslu a informačních technologií to ve středu napsal čínský státní list Shanghai Securities News. Čína je největším spotřebitelem a producentem zlata na světě.

Redakce IW
Redakce IW
27. 7. 2016 | 15:23
Komodity

Čou Čchang-i z ministerstva průmyslu řekl, že zatímco poptávka po žlutém kovu se bude v budoucnu zřejmě zvyšovat, současná úroveň domácí produkce ji nadále nebude schopna uspokojit, citovala z čínského listu agentura Reuters.

Čína v letošním prvním pololetí vytěžila více než 229 tun zlata, o něco více než ve stejném období loni. Spotřeba naopak meziročně klesla o 7,7 % na 528,5 tuny.

Loni podle sdružení China Gold Association činila spotřeba zlata v Číně 985,9 tuny. To představuje meziroční nárůst o 3,7 %.

Zdroj: ČTK

ČínaKomodityVzácné kovyZlato
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je na trhu bublina? Tohle jsou 4 možnosti, jak můžete investovat

Je na trhu bublina? Tohle jsou 4 možnosti, jak můžete investovat

7. 10.-Andrej Rády
Investiční strategie