Nabídky na koupi polské pobočky Raiffeisen podaly PKO a PZU

Nabídky na koupi polské dceřiné firmy rakouské banky Raiffeisen podaly největší polská banka PKO a Alior Bank, kterou ovládá polská pojišťovna PZU. Agentuře Reuters to ve středu večer řekl informovaný zdroj. Kontrolu nad oběma uchazeči o Raiffeisen drží polský stát, který usiluje o posílení svého vlivu v domácím bankovním sektoru.
Raiffeisen Bank International v červnu oznámila, že hodlá prodat Raiffeisen Polbank, která je desátým největším bankovním ústavem v zemi. Termín pro podání nabídek stanovila na 6. září.
Podle Reuters zatím není jasné, zda PKO a Alior jsou jedinými uchazeči o polskou Raiffeisen. Jako o potenciálních uchazečích se dříve mluvilo rovněž o španělské Banco Santander, francouzské BNP Paribas a nizozemské ING.
Polský bankovní sektor vlastní ze 60 procent z hlediska aktiv zahraniční banky jako Santander, Commerzbank a UniCredit. Posledně jmenovaná italská banka nyní jedná o prodeji své polské dceřiné banky Pekao a hlavním zájemcem je pojišťovna PZU.
Zdroj: ČTK
Aktuality
