US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,57 %
NASDAQ-0,33 %
S&P 500-0,10 %
ČEZ+0,32 %
KB-1,06 %
Erste+1,74 %

Australské akcie v úterý zpevnily, burzy v Číně, Hongkongu, Japonsku a Koreji zůstaly zavřené

Australské akcie v úterý zamířily výše, ostatní hlavní trhy regionu zůstaly na Svátek práce zavřené. Investoři nyní čekají na rozhodnutí americké centrální banky o měnové politice.

Redakce IW
Redakce IW
1. 5. 2018 | 10:00
Asijské akcie

Australský akciový index S&P/ASX 200 uzavřel se ziskem 0,54 % na 6 015,20 bodu. Australský a novozélandský dolar po předchozím růstu oslabily. Australská měna klesla až na 0,7525 USD a novozélandský dolar se dotkl úrovně 0,7032 USD.

V noci na úterý se také konalo měnověpolitické zasedání australské centrální banky. Základní úroková sazba v souladu s očekáváním trhu zůstala na úrovni 1,5 %.

Země vycházejícího slunce pak nad ránem zveřejnila výrobní index nákupních manažerů za duben. Ukazatel stoupl z březnových 53,3 bodu na 53,8 bodu, analytici čekali stagnaci.

Dvoudenní měnověpolitické zasedání Fedu skončí ve středu večer. Trh nečeká změnu v nastavení úrokových sazeb. Po zasedání se tentokrát nebude konat ani tisková konference guvernéra Jeroma Powella.

Zdroj: CNBC

Asijské akcieShrnutí obchodování v Asii
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie