US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,27 %
NASDAQ+0,94 %
S&P 500+0,48 %
ČEZ+0,32 %
KB+0,10 %
Erste+1,14 %

Asijské akcie v polovině týdne klesly, japonská ekonomika ve čtvrtletí klesla o 1,2 %

Asijské akciové trhy zakončily středeční obchodování v negativním pásmu, když se investoři soustředili na pokračující pokles cen ropy. Náladu na trzích nezlepšila ani úterní zpráva, že k jednacímu stolu znovu zasedli americký ministr financí Steven Mnuchin a čínský viceprezident Liu He.

Redakce IW
Redakce IW
14. 11. 2018 | 10:30
Asijské akcie

Čínské akcie zakončily středeční seanci v červených číslech. Shanghai Composite ztratil 0,85 %, menší Shenzhen Composite klesl o 0,4 %. Čínská průmyslová výroba v říjnu podle středeční dat meziročně vzrostla o 5,9 % po růstu o 5,8 % v předchozím měsíci (odhad: 5,7 %). Čínské maloobchodní tržby se meziročně zvýšily o 8,6 % po růstu o 9,2 % v září.

Hongkongský Hang Seng ztratil 0,54 %, australský S&P/ASX 200 se snížil o 1,74 % a jihokorejský Kospi odevzdal 0,15 %.

Japonský Nikkei 225 šel proti trendu, zpevnil o 0,16 %. Širší benchmark japonských akcií Topix vzrostl o 0,17 %. Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí podle středečních dat klesla v celoročním přepočtu o 1,2 %, více než se očekávalo. Přispěla k tomu přírodní neštěstí a pokles vývozu, který je znepokojujícím signálem toho, že obchodní ochranářská politika začíná mít dopad na zahraniční poptávku.

Analytici očekávali snížení hrubého domácího produktu jen o jedno procento. Ve druhém čtvrtletí naopak ekonomika vzrostla o tři procenta.

Ve srovnání s předchozím kvartálem se HDP snížil o 0,3 %, v souladu s očekáváním. Za duben a červen ekonomika expandovala o 0,8 %, vyplývá ze zprávy, kterou zveřejnila vláda.

Zdroj: CNBC

Asijské akcieShrnutí obchodování v Asii
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie