US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,32 %
NASDAQ+0,05 %
S&P 500-0,01 %
ČEZ+0,49 %
KB+0,20 %
Erste+0,32 %

ČEZ ESCO vybaví dealery koncernu VW dobíjecími stanicemi

Energetická firma ČEZ ESCO vybaví elektromobilními dobíjecími stanicemi a kompletním elektromobilním zázemím prodejce značek Volkswagen, Audi a Seat na tuzemském trhu. Vyplývá to z Memoranda o spolupráci, jež ČEZ uzavřel s firmou Porsche ČR, která vozy koncernu VW do Česka dováží. Firmy to oznámily v pondělní tiskové zprávě.

Redakce IW
Redakce IW
10. 12. 2018 | 12:40
ČEZ

"Počet elektromobilů na evropských silnicích v budoucích letech významně poroste a my se na to intenzivně připravujeme. Jedním z těchto kroků je výstavba nutné infrastruktury u dealerů našich značek. ČEZ ESCO navíc navrhne projekty snižování energetické náročnosti u našich dealerů," uvedl generální ředitel Porsche Česká republika Vratislav Strašil.

Skupina ČEZ v současnosti provozuje nejrozsáhlejší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice. Vedle více než 70 rychlodobíjecích stanic je řidičům k dispozici i zhruba šedesátka tzv. stanic normálního dobíjení. Část sítě vzniká v rámci projektu "EV Fast Charging Backbone Network Central Europe" za prostředky z evropského grantového programu CEF. "Momentálně připravujeme cílenou nabídku pro jednotlivá dealerství," dodal generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.

ČEZ ESCO podle něho zajistí návrh řešení, které splňuje požadované standardy elektromobility definované Porsche ČR, odbornou realizaci vybrané varianty i následný provoz. Součástí nabídky bude vždy i návrh technologií pro snižování energetické náročnosti a snižování emisí skleníkových plynů u jednotlivých dealerů, jako například fotovoltaické instalace nebo bateriové úložné systémy, uvedl

V České republice je v současnosti registrováno více než 2000 elektromobilů. Odhady dalšího vývoje hovoří v horizontu několika let o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

Zdroj: ČTK

Akcie ČRČEZEnergetikaVolkswagen
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Průzkum Bank of America: Nálada na trhu se zlepšuje, fondy ale vysílají prodejní signál

Průzkum Bank of America: Nálada na trhu se zlepšuje, fondy ale vysílají prodejní signál

17. 7.-Andrej Rády
Světové akcie