US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,62 %
NASDAQ+0,65 %
DOW JONES+0,99 %
PX+0,50 %
ČEZ+1,77 %
NVIDIA+0,30 %

BMW zaplatí kvůli kvůli dieselovému skandálu pokutu 8,5 milionu eur

Německý výrobce luxusních aut BMW zaplatí kvůli dieselovému skandálu pokutu 8,5 milionu eur. V pondělí to oznámilo mnichovské státní zastupitelství. Konkurenčnímu Volkswagenu byla loni za podobná pochybení vyměřená řádově vyšší - miliardová pokuta. Firma BMW nicméně s úřady spolupracovala, nepodařilo se jí prokázat úmyslný podvod a zjištěná pochybení již napravila, uvedl úřad.

Redakce IW
Redakce IW
25. 2. 2019 | 13:19
BMW

Šetřením se zjistilo, že společnost namontovala do téměř 8000 vozů nesprávný software pro řízení motoru. To následně v reálném provozu způsobilo vyšší výfukové emise, než uváděly testy. Podle zjištění společnost pochybila pouze tím, že chybě nezabránila. Automobilka pokutu přijala. Dotčené vozy byly svolány do servisu k úpravám již v loňském roce.

Firma BMW v loňském roce prodala rekordních 2,49 milionu vozů značky BMW, Mini a Rolls-Royce. Prodej se jí meziročně zvýšil o 1,1 procenta.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

AutaBMWEvropské akcieNěmecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Největší investiční lekce do roku 2026: Co doporučují odborníci?

Největší investiční lekce do roku 2026: Co doporučují odborníci?

2. 1.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Výhled na rok 2026