US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,69 %
NASDAQ-0,55 %
S&P 500-0,46 %
ČEZ+0,24 %
KB+0,48 %
Erste-0,38 %

Druhý den summitu G7: Jednání o nerovnosti i dvoustranné schůzky

V přímořském letovisku Biarritz na jihozápadě Francie v neděli pokračuje třídenní summit sedmi ekonomicky nejvyspělejších zemí skupiny G7, který v sobotu odstartoval neformální večeří státníků. Mezi hlavní problémy, které svět, a tudíž i nejmocnější politické představitele aktuálně tíží, patří překážky v globálním obchodě, ekonomické nerovnosti, boj s klimatickou změnou či krize v Íránu, Libyi, Kašmíru a Sýrii.

Po dopolední pracovní schůzce v neděli budou vedoucí představitelé zemí G7 během oběda jednat o boji s nerovností spolu s šéfy OSN a Světové banky a dalších mezinárodních institucí. Brzy poté se k summitu připojí prezidenti Jihoafrické republiky, Egypta, Senegalu, Burkiny Faso a Rwandy a později i vedoucí představitelé Indie, Austrálie a Chile.

Kromě toho se na okraj summitu uskuteční řada dvoustranných schůzek. Už ráno se mají na snídani sejít například americký prezident Donald Trump a britský premiér Boris Johnson. Ten se má kromě toho setkat také s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Téma rozhovoru je nabíledni: stále reálněji se rýsující brexit bez dohody k 31. říjnu.

Odpůrci summitu chystají i v neděli protesty na několika místech u bezpečnostní zóny kolem Biarritzu.

Zdroj: ČTK

FranciePolitikaSvětová ekonomika
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

14. 8.-Andrej Rády
Akciové tipy