US MARKETOtevírá za: 11 h 49 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Viceguvernér Bank of England připouští možnost záporných sazeb

Viceguvernér britské centrální banky pro monetární politiku Ben Broadbent v úterý v rozhovoru pro CNBC naznačil, že britská centrální banka může přistoupit ke snížení úrokových sazeb do záporných hodnot. Měnový výbor Bank of England od začátku pandemie nemoci covid-19 snížil základní úrokovou sazbu už dvakrát, z původní hodnoty 0,75 % na 0,1 %.

"Výbor je rozhodně připraven udělat to, co je nezbytné pro splnění našich pravomocí, přičemž existuje možnost dalšího snížení sazeb," řekl Broadbent v úterý CNBC. "Ano, je možné, že bude třeba dalšího uvolnění monetární politiky," doplnil.

Na květnovém měnověpolitickém zasedání rozhodla BoE o ponechání základní úrokové sazby na 0,1 %. Beze změny ponechala také program skupování aktiv v celkovém objemu 645 miliard liber. Upozornila rovněž, že britská ekonomika by letos mohla kvůli koronaviru klesnout asi o 14 %.

Členové měnového výboru Bank of England byli v názoru na ponechání sazeb beze změny jednotní. Sedm z devíti členů výboru hlasovalo rovněž pro ponechání navýšení programu nákupů dluhopisů o 200 miliard liber na celkových 645 miliard liber beze změny, dva zvedli ruku pro jeho další posílení o 100 miliard liber.

Zdroj: CNBC

Bank of EnglandCentrální bankyKoronavirusPodpora ekonomikyÚrokové sazby
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika