Nintendo ztrojnásobilo zisk, poptávku podpořila pandemie

Japonský výrobce herních konzolí a videoher Nintendo v prvním finančním pololetí více než ztrojnásobil provozní zisk na 291,4 miliardy jenů (zhruba 64 miliard Kč) z 94 miliard jenů před rokem. Firma ve čtvrtek také uvedla, že poptávku po jejích produktech podpořila pandemie, kvůli které lidé více času tráví doma.
V pololetí, které skončilo 30. září, firma zvýšila tržby meziročně o 73 % na 769,5 miliardy jenů (168,2 miliardy Kč). Podnik ve čtvrtek předpověděl, že v celém finančním roce prodá zhruba 24 milionů herních konzolí Switch. Odhad celoročního prodeje tak firma zvýšila z dosud předpokládaných 21 milionů.
Zlepšení výhledu nezabránila ani skutečnost, že konkurenční firmy Sony a Microsoft příští týden uvedou na trh nové generace svých herních konzolí PlayStation a Xbox.
Čistý zisk Nintenda se v pololetí také více než ztrojnásobil na 213,1 miliardy jenů (46,6 miliardy Kč). Firma nyní předpokládá, že za celý finanční rok zvýší čistý zisk o 16 % na 300 miliard jenů a tržby o sedm procent na 1,4 bilionu jenů.
Zdroj: ČTK