US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,27 %
NASDAQ+0,94 %
S&P 500+0,48 %
ČEZ+0,32 %
KB+0,10 %
Erste+1,14 %

Růst německé ekonomiky napřesrok podle institutů prudce zrychlí

Tempo růstu německé ekonomiky v příštím roce prudce zrychlí, a to zejména díky stoupajícím spotřebitelským výdajům. Vyplývá to z prognóz, které ve středu zveřejnily německé výzkumné instituty DIW a RWI spolu s bankovní asociací BdB.

Redakce IW
Redakce IW
18. 9. 2013 | 15:37
HDP

Oba instituty předpokládají, že v letošním roce německý hrubý domácí produkt stoupne o 0,4 %. V příštím roce počítá DIW se zrychlením růstu na 1,7 %, podle RWI růst napřesrok dosáhne dokonce 1,9 %.

Asociace BdB předpověděla, že hospodářský růst v příštím roce zrychlí na 1,7 % z letošních 0,6 %. Prognózy předpokládají, že spotřebitelskou poptávku v Německu podpoří příznivý vývoj zaměstnanosti, stoupající mzdy, pomalý růst cenové hladiny a nízké úrokové sazby.

Německá ekonomika dlouhou dobu odolávala poklesu, který trápil eurozónu. Loni ale prudce zpomalila a na konci roku již kvůli slábnoucímu vývozu a stagnaci investic klesla. V letošním prvním čtvrtletí se však pokles zastavil a ve druhém čtvrtletí již hrubý domácí produkt vykazoval nárůst o 0,7 %.

Zdroj: ČTK

HDPNěmecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie