Sony se zbaví ztrátových divizí počítačů a TV, zruší 5 000 míst

Japonský výrobce elektroniky Sony zruší 5 000 míst a zbaví se ztrátových divizi osobních počítačů a televizorů. V rámci snah o posílení ziskovosti hodlá firma snížit fixní náklady o 100 miliard jenů ročně. Sony ve čtvrtek rovněž uvedla, že v posledním čtvrtletí se přehoupla ze ztrát do zisku.
Sony potvrdila zprávy, podle nichž jedná o prodeji počítačové divize Vaio s investičním fondem Japan Industrial Partners; dohoda by měla být uzavřena do března, uvedla firma podle agentury AP. Fond pro Vaio ustaví samostatnou firmu, v níž bude mít Sony zpočátku pět procent. Divizi televizorů chce společnost oddělit do samostatné firmy do letošního července.
Sony bude propouštět právě v divizích počítačů a televizorů. Rušení míst se má dokončit do března příštího roku a firmě tento krok začne šetřit náklady od finančního roku, který začne v dubnu 2015.
Sony za třetí čtvrtletí do konce prosince vytvořila čistý zisk 27 miliard jenů po ztrátě 10,8 miliardy JPY ve stejném období roku 2012. K přechodu k ziskovosti jí pomohl slabý kurz jenu a vzestup tržeb, které se meziročně zvýšily o 24 procent na 2,4 bilionu JPY. Provozní zisk vzrostl dvojnásobně na 90,3 miliardy JPY a o takřka 20 miliard jenů překročil odhady analytiků dotázaných agenturou Reuters.
Zdroj: ČTK