US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Varování: Krátkodobá korekce je stále pravděpodobnější, zní z Bank of America Merrill Lynch

"Přestávka v růstu cen akcií nebo krátkodobá korekce je stále pravděpodobnější. Ukazuje na to opční trh," píše MacNeil Curry z Bank of America Merrill Lynch. Býci by se podle něj v nejbližších dnech a týdnech měli mít na pozoru.

Redakce IW
Redakce IW
16. 11. 2014 | 12:34
Korekce na trzích

Rychlý návrat indexu VIX na historicky podprůměrnou úroveň okolo 13 bodů naznačuje, že mezi investory zavládlo uspokojení a pocit, že se nemůže nic špatného stát. Poslední velký výprodej byl v říjnu využit k nákupům, spekulanti na pokles byli doslova vytlačeni z trhu. Pokolikáté už během býčího trendu od roku 2009.

"Náš výhled pro americké akcie je stále optimistický, index S&P 500 by ke konci roku měl podle nás testovat hladinu okolo 2 080 až 2 100 bodů," připomíná Curry. "Krátkodobý vývoj volatility ale zavání velkým sebeuspokojením traderů a investorů. Poměr VXV (3měsíční volatility S&P 500) a indexu VIX (aktuální volatility) je na úrovni, která v minulosti předznamenávala korekce, nebo alespoň zastavení růstu cen akcií."

Zdroj: Bank of America Merrill Lynch

Americké akcieInvestiční a ekonomický výhledKorekce na trzíchVolatilita
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně