US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,21 %
NASDAQ-0,41 %
S&P 500-0,23 %
ČEZ-0,16 %
KB+0,57 %
Erste+1,72 %

Čínská firma prý najala lidi s HIV, aby děsili majitele domů

Policie v centrální Číně zadržela pět lidí po zprávách, že jistá stavební firma zaměstnávala osoby nakažené virem HIV, aby naháněly hrůzu majitelům domů a donutily je odejít. Čtyři činitelé dostali v této souvislosti napomenutí, informovala podle agentury Reuters čínská státní média.

Redakce IW
Redakce IW
28. 12. 2014 | 1:20
Nemovitosti

Nucené demolice jsou v Číně častou příčinou nepokojů a projevů nevole. Developeři a místní úřady mnohdy čelí obvinění, že při provádění příkazů k demolici často postupují nezákonným způsobem a že lidem dotčeným demolicemi neposkytují řádné kompenzace.

Nejnovější sporný případ se stal v centrální provincii Che-nan. Místní společnost, která stála v čele projektu demolic, si podle státní tiskové agentury Nová Čína najala šest lidí, kteří údajně byli nakaženi virem HIV. Šestice údajně mávala nezfalšovanými průkazy totožnosti, které je označovaly jako osoby s HIV nebo AIDS, odpalovala petardy před domy lidí, které z nich měla vyhnat, a střílela z praků do oken ocelové kuličky, napsala Nová Čína.

Zdroj: ČTK

ČínaKrása a zdravíNemovitostiRealitní trh
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Greed Is Good aneb Kdo se bojí, nesmí do akciového lesa

Greed Is Good aneb Kdo se bojí, nesmí do akciového lesa

11. 8.-Andrej Rády
Americké akcie