Zisk módního domu Armani loni stoupl o 5,7 %

Italskému módnímu domu Armani stoupl loni hrubý provozní zisk o 5,7 % na 507 milionů eur a příjmy o 16 % na 2,54 miliardy eur. Firmě pomohl hlavně růst v Asii a na Blízkém východě, uvádí se v pátečním prohlášení.
Příjmy v divizi nejluxusnějších oděvů Armani Prive loni vzrostly o 30 %. Příjmy divize domácích potřeb Armani Casa stouply o 20 %. Armani má řadu módních linií v různých cenách. Kromě luxusní Prive jsou to také řady konfekčních oděvů Giorgio Armani a Emporio Armani a cenově dostupnější kolekce značek Armani Collezioni, Armani Exchange a Armani Jeans.
Společnost loni také otevřela více než 200 obchodů, převážně s cenově dostupnějšími kolekcemi, a celkem jich má po celém světě 2700. To je mnohem více než konkurenční firmy. Firma Prada měla loni 342 obchodů, Louis Vuitton 483 a Gucci 423.
Firmu založil v roce 1975 módní návrhář Giorgio Armani, který je stále jejím vlastníkem. Armani loni oslavil osmdesátku a podle svých slov se zatím nechystá odejít do důchodu.
Společnost výrazně expandovala i mimo oděvy. Mimo jiné prodává čokoládu či květiny a je aktivní i v realitách, restauracích a hotelech. Po celém světě má 12 výrobních závodů a 10 500 zaměstnanců.
Zdroj: ČTK
Aktuality


